CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 13:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svilušky
OdeslatNapsal: 18 Úno 2006 15:54 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Jen se toho nebojte.Typhlodromus jsme již na jaro propásli,zasílá se v lednu a červnu.To je ten do studena,tedy i ven.Musím objednat ty teplomilný.A doopravdy se některé druhy živí pylem.Vypustíte je na jaře a nemusíte se o to starat celý rok.Fak to stojí za to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Úno 2006 06:36 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Mě osobě stačí doma jedna havěť, nemusím ju podporovat dalšíma čevama čico.. :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: svilušky jsou svinušky
OdeslatNapsal: 25 Bře 2006 20:14 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 19 Bře 2006 19:06
Příspěvky: 8
Bydliště: Malá Skála
Zpozorovala jsem na svých citrusech malé pavučinky,zřejmě jde o svilušky :( .Ráda bych se jich zbavila,ale nevím, jestli můžu použít nějaký postřik na citrus,který má na sobě zrovna plody.Může jim to uškodit nebo se nic nestane?Diky předem za odpověd :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Bře 2006 20:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ahoj,
jednak skús zvyšiť vzdušnú vlhkosť , rosiť rastliny, a z chemických postrekov skus Omite , ev, Magus .Určite pred aplikaciou chemického postreku skus aspon rastlinu osprchovať aby sa aspoň časť svilušiek odstránila prúdom vody. :P

Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dravý roztoč Phytoseilus persimilis
OdeslatNapsal: 26 Bře 2006 13:07 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 26 Bře 2006 12:44
Příspěvky: 2
Doporučujete mnozí z Vás proti sviluškám aplikaci dravého roztoče Phytoseilus persimilis. Já jsem začal před nedávnem pěstovat citrusy, mám je asi rok staré a obávám se, že jsou všichny napadeny sviluškou. Chtěl jsem si Phytoseilus persimilis objednat z http://www.greenhome.cz, ale zjistil jsem tam některé ne zrovna dobré informace. Balení obsahuje 200 kusů a postačí na plochu 20 m2. Samička naklade za svůj život až 60 vajíček, z nich se za příznivých podmínkách zhruba po 4 dnech líhnou nymfy, které jsou rovněž dravé. Celý vývoj jedné generace trvá 9 dnů - rozmnožuje se rychleji než sviluška. Já jich tolik nepotřebuji, jelikož mám pouze 10 ks malých 1 rok starých citrusů, kdy plocha listů určitě celkově nepřesahuje 1/2 m2. V tuto chvíli se mi nechce pořizovat tak velké množství roztočů, oni uvádějí 2OO ks v jednom balení, je to příliš početná armáda. Proto bych Vás chtěl poprosit o nějaké bojovníky - asi 10 ks. Já nyní bydlím v Praze, ale pracuji mimo Prahu - třeba by jsme se mohli někde potkat pokud se Vám bude chtít nějaké dravce věnovat, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Bře 2006 14:51 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Pokud si objednáš ty co papají pil mimo jiné,budou ti to hlídat celý rok a můžeš se rozdělit i z jiným zahrádkářem nebo citrusářem.Přijde vás to levněji a hlavně neváhej nebo dopadneš špatně.Svilušky jsou prevíti.Každá minuta může být drahá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 10:15 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Idunko, postříkej to hned. Pokud chceš ty plody konzumovat, tak to na nějakou dobu odlož. Teď zrovna nevím jakou má omite ochrannou lhůtu, ale to najdeš na balení. Postřik ještě nejpozději po týdnu zopakuj. Jestli nemáš rostliny moc velké, tak jim nejprve otři listy. Já to dělám, protože pak na čistých listech vidím jestli se ty pavučinky začnou dělat znovu. Když to nechám jak je, tak není moc dobře poznat jestli jsou staré nebo novější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 10:43 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Pedro napsal:
Idunko, postříkej to hned. Pokud chceš ty plody konzumovat, tak to na nějakou dobu odlož. Teď zrovna nevím jakou má omite ochrannou lhůtu, ale to najdeš na balení. Postřik ještě nejpozději po týdnu zopakuj. Jestli nemáš rostliny moc velké, tak jim nejprve otři listy. Já to dělám, protože pak na čistých listech vidím jestli se ty pavučinky začnou dělat znovu. Když to nechám jak je, tak není moc dobře poznat jestli jsou staré nebo novější.

Idunko (příp. i pro ostatní), pokud použiješ jakýkoli jed na rostliny s plody, je vhodné dodržet OL aspoň 3 týdny. V příbalovém letáku nenajdeš koncentraci pro citrusy, ale můžeš vycházet z koncentrace pro okrasné rostliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 13:41 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
U většiny chemických přípravků proti škůdcům u peckovin bývá ochraná lhůta 28 dní.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Bře 2006 18:59 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Využil jsem dnes prvního jarního dne,kdy bylo slušně.Všechny citrusy jsem vynosil na balkon a pečlivě ošetřil Biolem (Ochraná lhůta 0 dní)Svilušek jsem neměl mnoho,ale sem tam něco bylo.Naředil jsem raději trochu koncetrovanější roztok,než píšou na svilušku.Teď večer jsem to prohlížel a jsou stále na rostlinách už tuhé-nepohyblivé,tak to snad zabralo.Biol zkouším poprvé,zcela v pohodě-bez rukavic i zápachu,to se mi líbí.Koupený Omite 30 nechám na léto,až budou rostliny trvale venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Bře 2006 06:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
to Lemon.
Ahoj, myslím že sa ale do 3 dní doporučuje rastliny osprchovať aby nedošlo k upchatiu porov na listoch?? Niekde som to počul alebo čital, len si presne nepamatám. :lol:
Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Dub 2006 23:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Nevím jak je to s tím sprchováním rostlin,ale je fakt,že Biol zanechal na listech rostlin jakési mastné fleky,které by mohly jako ochrana působit ještě proti nějaké té svilušce,která by případně přežila tento útok.Dnes jsem si dal práci a hledal jsem dlouho nějakého toho škůdce..marně.Sem tam jsem našel na listě nějakou tu zdechlinu svilušky a toť vše,takže spokojenost-mohu Biol doporučit,osvědčil se-nezklamal,ač jsem při koupi váhal.Ještě týden počkám a pak dám rostlinám sprchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 09:17 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Ty máš oči,že neděláš jako elektonický mikroskop.Očima ji nevidíš!Kdoví cos viděl.Můžes vidět jen pavučiny a lupou pak nějakou svilušku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 09:24 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
konales napsal:
Ty máš oči,že neděláš jako elektonický mikroskop.Očima ji nevidíš!Kdoví cos viděl.Můžes vidět jen pavučiny a lupou pak nějakou svilušku.

Konalesi, na svilušku velikosti 1mm nepotřebuješ mikroskop a dobré oči stačí :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 09:42 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
irab máš špatný informace,max.velikost dopělce je o,5mm.To je špatně vidět kor když mají mimikry.Odbornější popis na http://www.biocont.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz