CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 10:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Bře 2006 22:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Led 2006 17:29
Příspěvky: 135
Bydliště: Lovosice
Mě klíčí semena trifoliáty hodně nepravidelně...asi pět jich vyklíčilo po 10dnech a zbytek začíná až teď cca o 10dnů později...
Ale semena nevysevám hned do půdy,nýbrž je nechám v mokré vatě naklíčit a pak teprve šup s nimy do půdy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 08:24 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Úno 2006 23:44
Příspěvky: 15
Bydliště: Jižní Morava
Ahoj, ja jsem se zas tady na foru docetla od lidi,,ze je to pry lepsi dat rovnou do zeminy, ale tak každý si to dělá jak chce ze:) a hlavně jak mu to klíčí..:) Včera jsem si byla koupit hlinu a zasadila jsem si další semínka,,,citronů, pometančů a mandarinek...za chvili bych ty seminka mohla prodavat- protoze mi nosi spoluzaci a tak jich mam uplnou horu.... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 08:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Úno 2006 23:44
Příspěvky: 15
Bydliště: Jižní Morava
...joooo a ještě ...¨úplně bomba věc....včera jsem přistihla jedno seminko pomeranče jak mi klíčí hezky na vatě, tak jsem s ním hned šupla do hliny.. :) a představte si jsem zkusila i seminko z jablka(vim je to forum o citrusech ale tak nevadi, ne?:) a už mi roste krásná rostlinka-chtěla bych si z toho udelat takový zakrslý stromeček - bonsai,,tak uvidim co se z toho vyvrbí ,,,:) Mějte se !!! Cago!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 09:00 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 Pro 2005 14:15
Příspěvky: 84
Bydliště: Ostrožská Lhota (UH)
Je docela zbytečné sadit semínka mandarinek, špatně rostou a nejsou vhodné na další roubování. Radši místo nich nasaď pomeranče :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 09:03 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Úno 2006 23:44
Příspěvky: 15
Bydliště: Jižní Morava
Já vím, už jsem se to dočetla,,,ale tak když už to mám zasaděné, tak to nebudu vyhazovat.. :wink: třeba se z toho něco vyvrbí.. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 09:06 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Yveta napsal:
Já vím, už jsem se to dočetla,,,ale tak když už to mám zasaděné, tak to nebudu vyhazovat.. :wink: třeba se z toho něco vyvrbí.. :D

Hlavně si semenáčky popiš, ať pak víš kde co máš :) a na co roubovat. Ta mandarinka je vážně na prd. Mám doma 10 let starý semenáček mandarinky a přírustky vážně nic moc :(

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 09:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Úno 2006 23:44
Příspěvky: 15
Bydliště: Jižní Morava
chi.. :wink: je pravda, že to mrskám jedno přes druhé...ale budu se snažit..Jo tak 10 let starý a nic moc jo...hmm asi ty podminky na to tady nejsou tak kvalitní..Cago bago..a diky za info..:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Bře 2006 21:58 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Už mi konečně klíčí-vylézají první grepy zasazené začátkem února..to si dali trochu načas,obvykle lezou za 28-35 dní nejčastěji.Když už lezou...že by nám chtěli dát znamení,že jaro je na spadnutí co nevidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Bře 2006 10:58 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Úno 2006 23:44
Příspěvky: 15
Bydliště: Jižní Morava
jeee tak to je prýma, ze ti to tak vyrostlo-sice pozdeji, ale přece :D
Mě ted vyrostlo mango,,,uplně krasny 3cm a jde vydet ze se tam delaji 4 listecky ... :D jupiiii jo a jeste mi vyrostly 2 jabloňe---budu z nich delat bonsaje:) Jo a jeste o sobotu jsem zasadila snad 50 seminek pomerancu a citronu...:) tak snad mi neco vyroste. CCCAAAgo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Bře 2006 18:26 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Zář 2005 16:13
Příspěvky: 34
Bydliště: Košice
Ja som nedávno kúpil u nás v obchode pomaranče odroda "Navel" dovoz zo Španielska s tým, že kôstky (pecky) z neho si zasadím.Nebola tam ani jedna. Pomaranče mali skvelú chuť. Teraz som kúpil tú istú odrodu ale dovoz z Grécka. Aj keď som nedúfal, že tam budú kôstky na moje prekvapenie v každom pomaranči iba po dve.Sú pekné. Chcem ich použiť po vyklíčení a dopestovaní ako podnože pre citrusy.Zato chuť týchto pomarančov bola omnoho kyslejšia.Moja otázka.Sú vhodné tieto "pecky" na dopestovanie semenáčikov za účelom štepenia alebo rúbovania...? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Bře 2006 19:38 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ta semena vhodná jsou. Z předchozích let mám (ještě z paneláku) zajímavou zkušenost, že ze semen z pupečných pomerančů, pokud se tam našla, rostly trochu silnější a robustnější rostliny, než z tehdejších kubánských pomerančů (většinou odrůda Valencia - tzv. blondy). :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: průbojný citrus...
OdeslatNapsal: 30 Bře 2006 18:19 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30 Bře 2006 17:03
Příspěvky: 6

Já vám musím něco povědět.... Jsem ze 3 dětí je mi 15 jsem nejmladší a citrusy jsou moje hobby (už poměrně dlouho ale neuspěšně:) )
Teď mám calamondiny...
No ale zpět k tomu bojovníkovi. No tak můj brách , to jsem ještě nebyl na světě, plyvl drze to květináče s tchyninym jazykem jadirko z blize nespecifikovaného citrusu, (podle listů ale pomeranč) a co se nestalo dnes máme v obýváko (boužel pořád ve stejném společném květináči) 170 cm vysoký pomerančovník průměr 4 cm... Letos se ho chystám přesadit a radikálně ostříhat a snad někdy i naroubovat... udivuje mě ale to že se o něj nikdo nestaral :oops: až ted já... :wink: Jako by stim jazykem byl v jakési simbioze nebo co.... Co si o tom myslíte? a co mi porádíte jak sním dál.... Díky za odpovědi..... :D

_________________
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 31 Bře 2006 06:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Davide, pokud uvažuješ o radikálním řezu, doporučuji to rovnou spojit s roubováním, protože roubovat = výrazné seříznutí. Jinak se plodů nedočkáš, když to naroubuješ, tak při zmiňované velikosti máš šanci za 2-3 roky mít první plody.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 20:30 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30 Bře 2006 17:03
Příspěvky: 6
Michal Faltýnek napsal:
Davide, pokud uvažuješ o radikálním řezu, doporučuji to rovnou spojit s roubováním, protože roubovat = výrazné seříznutí. Jinak se plodů nedočkáš, když to naroubuješ, tak při zmiňované velikosti máš šanci za 2-3 roky mít první plody.
Michal
No já jsem o tom již přemýšlel, ale jako začátečník roubování nezvládnu... Bzdlím u Kolína... Neznáte v oklí nějaké citrusáře, který by mi mohl pomoci??? :idea: :?:

_________________
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 20:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
David Daneš napsal:
No já jsem o tom již přemýšlel, ale jako začátečník roubování nezvládnu... Bydlím u Kolína... Neznáte v okolí nějaké citrusáře, který by mi mohl pomoci??? :idea: :?:

Před pár lety byl se mnou v kontaktu pan Materna se Starého Kolína, ale pak se náhle odmlčel. Nechci být špatným prorokem, ale nejmladší už nebyl...
Kde umí určitě roubovat, je zahradnictví ve Velkém Oseku-ing.Bajer. Ale to je komerční záležitost. Do Prahy to taky nemáš daleko, tam jsou citr.organizace. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 146 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz