CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 21:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 21:04 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30 Bře 2006 17:03
Příspěvky: 6
Petr Broža napsal:
David Daneš napsal:
No já jsem o tom již přemýšlel, ale jako začátečník roubování nezvládnu... Bydlím u Kolína... Neznáte v okolí nějaké citrusáře, který by mi mohl pomoci??? :idea: :?:

Před pár lety byl se mnou v kontaktu pan Materna se Starého Kolína, ale pak se náhle odmlčel. Nechci být špatným prorokem, ale nejmladší už nebyl...
Kde umí určitě roubovat, je zahradnictví ve Velkém Oseku-ing.Bajer. Ale to je komerční záležitost. Do Prahy to taky nemáš daleko, tam jsou citr.organizace. :idea:
Do prahy toho chudáka zelenýho nepotáhnu :D :D Ale si zamířím do to Velkého Oseka bzdlím v obci pár Km vedle... Máte potuchu kolik by tak mohl stát roub i s prací? :?: :?:

_________________
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 02 Dub 2006 21:21 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Oni tam roubují své podnože a prodávají hotové rostliny.
Takže spíš nenápadně požádat nějakého zaměstnance, nebo si něco koupit a pak požádat oficiálně o naroubování své podnože ...
Nebo by to mohl naroubovat kdokoliv, kdo umí třeba jabloně.
Jenom se roub zakrývá plast.sáčkem s trochou vody na vytvoření vlhkého mikroklima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Dub 2006 17:16 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 30 Bře 2006 17:03
Příspěvky: 6
Kontaktoval jsem pana Bajera a rekl mi že není problém naroubova vlastní podnož.... Co by jste mi doporučili jako roub na pomerančovník (bohuzel přesněji newík...) Ale očividně brilatně zvládá teplé zimování. dnes má 4 cm prům. Anebylo s ním hnuto... Tak co naněj? :roll:

_________________
:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Dub 2006 18:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
David Daneš napsal:
Kontaktoval jsem pana Bajera a rekl mi že není problém naroubova vlastní podnož.... Co by jste mi doporučili jako roub na pomerančovník (bohuzel přesněji newík...) Ale očividně brilatně zvládá teplé zimování. dnes má 4 cm prům. Anebylo s ním hnuto... Tak co naněj? :roll:
Já pomerančovník jako podnož nepoužívám, ale můžeš na něj naroubovat nejen pomeranč, ale i mandariny a jiné. Záleží, co ti pan Bajer nabídne. On s tím má zkušenosti dost. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Dub 2006 14:05 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Na pomerančovníkovou podnož můžete v podstatě naroubovat, co chcete (tedy - pokud to bude citrus nebo fortunella :lol: ). Je kompatibilní se vším. Jen u mandarin typu unshiu můžete mít problém, pokud budete zimovat příliš v teple zcela bez zimního klidu. Ale za to může ta mandarina s požadavkem chladného zimování, ne pomerančovník :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Dub 2006 20:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
V zimě jsem koupil v bile kunkwat!Všude jsem četl jak jsou sladký brrr.. ještě teď když si na konzumaci vzpomenu mam kyselo v puse! :evil:
Ale hlavní je,že vnich bylo mnoho semínek!Teď znich mám už docela pěkné semenáčky! :lol:
Chtěl bych se zeptat sami budou plotit za dlouho?Vím,že některé druhy citrusů se roubovat nemusí že sami plodí po 3 rocích!Ale stejně si myslím že to u kunkwatů neplatí a roubování mě nemine! :P
Na jaké druhy by se dali ty moje semenáče použít,kromě kunkwatů? :?:
Je to dobrá podnož do bytu?Nebo je to jak stěma mandarinkama,raději nepoužívat? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Dub 2006 06:36 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Jestli to bylo kyselý, tak nemáš kumkvat, ale kalamondin. Ono v těhle super hyper obchoďácích si z označením nedělají velkou vědu.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Dub 2006 07:18 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Michal Faltýnek napsal:
Jestli to bylo kyselý, tak nemáš kumkvat, ale kalamondin. Ono v těhle super hyper obchoďácích si z označením nedělají velkou vědu.
Michal

Djuran asi myslel plody a ty jsou opravdu kumkvát, ale v obchodě jsou k dostání asi jen strááááášně kyselýýýýýý :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Dub 2006 11:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
irab napsal:
Michal Faltýnek napsal:
Jestli to bylo kyselý, tak nemáš kumkvat, ale kalamondin. Ono v těhle super hyper obchoďácích si z označením nedělají velkou vědu.
Michal

Djuran asi myslel plody a ty jsou opravdu kumkvát, ale v obchodě jsou k dostání asi jen strááááášně kyselýýýýýý :D

Jo jo myslel jsem plody a teď znich mám semenačky a chci poradit co snimi! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Dub 2006 22:30 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Podle toho kdy jsi je koupil máš jistě dost času na to co s nima,ale až povyrostou tak určitě nějaký nechat růst,kdy zaplodí a ostatní naroubovat.Nejlepší bude na tyhle podnože asi zase kumkvat,nebo kalamondin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Dub 2006 09:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Kumkvaty se jako podnože moc nedoporučují zejména pro slabý růst :( Na ně je nejlépe dávat zase kumkvaty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Dub 2006 11:48 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Iva Hažmuková napsal:
Kumkvaty se jako podnože moc nedoporučují zejména pro slabý růst :( Na ně je nejlépe dávat zase kumkvaty.


...ale pro bytové pěstování tyhle budoucí ne moc vzrůstné rostliny jistě špatné nebudou :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 20 Dub 2006 16:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Lemon napsal:
Iva Hažmuková napsal:
Kumkvaty se jako podnože moc nedoporučují zejména pro slabý růst :( Na ně je nejlépe dávat zase kumkvaty.


...ale pro bytové pěstování tyhle budoucí ne moc vzrůstné rostliny jistě špatné nebudou :)

To máš pravdu mě se spíše hodí do bytu z menším růstem! :lol:
Už teď mám celí pokoj ověšený citrusama! :lol:
Chtělo by to skleník,ale kdo má mému otci vysvětlit to,že se má vyprdnout na okurky a papriky a dát mi skleník na citrusy! :mrgreen:
Snad až budem mít se svou drahou polovičkou svůj domeček,tak kněmu přistavím velikou oranžeriji!Ji samozřejmě tvrdím že malou,už teď mě má za pošuka! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 07:53 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Nic si z toho nedělej - pošuci jsem všichni. Právě rekonstruuji rodinný dům a z balkónu bude zimní zahrada. Manželka si původně myslela, že si tam bude chodit zejména v zimě sednout, tak jsem ji rychle ujistil, že v zimě tam budou citrusy a chladno, tak už si to nemyslí...
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Dub 2006 09:35 
Offline
Citrusář
Citrusář

Registrován: 12 Dub 2005 07:24
Příspěvky: 524438
Bydliště: Brno
Moje žena mě má za blázna už dávno. Před časem byl ve zprávách příspěvek o hanami - to je japonský národní zvyk, okukování třešňových květů. Od té doby, vždy když čumím na svoje rostliny, tak si mě dobírá, že provozuji hanami. Ve své nové oranžerii, co stavím, budu prý mít dovoleno hanami jen čtvrt hodinu denně, to nevím, jak to vydržím.

_________________
kidman


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz