CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Bře 2024 00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Dub 2006 22:35 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Iva Hažmuková napsal:
Pokud se semenáčky pěstují v bytových podmínkách a s malým popř. žádným přihnojováním, pak je citroník jediná podnož, která jde roubovat do toho roku. Když se vysévá v lednu, tak jde roubovat někdy už v srpnu (má tloušťku kmínku, ještě zeleného, tak 3mm).
Pomerančovníky, mandory a minneoly mají 3mm až obvykle po roce a čtvrt (pokud byl výsev někdy v počátku února, pak v květnu následujícího roku), ale to jde o ty nejsilnější rostliny :( O ostatních podnožích raději ani nehovořím :roll:


Já bych ne snad oponoval,ale doplnil,že podnože červeného grepu bych klidně přiřadil k těm citroníkům.Semena grepu jsem zasadil v průběhu říjnu 2004 a bez problémů jsem na ně rouboval od července do října roku následujícího-vše se chytlo...až mne samotného překvapilo,jak rychle rostly.Je fakt,že jsem semena sázel ihned po skonzumování a veškeré otálení při sázení i několik týdnů se mi zdá že se velice negativně projevuje zpočátku jen pomalejším růstem semenáčů,později i dlouhým klíčením i pomalým růstem.Semena grepu starší půl roku z vlastní zkušenosti hodnotím už téměř jako nepoužitelná (skladovány v chladničce při +5 st.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 15:13 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Lemone, ohledně toho červeného grepu s Vámi naprosto souhlasím. Já je seji obvykle někdy v dubnu, takže ten rok již roubovat opravdu nejdou. Ale pokud je vysejete již na konci podzimu, dokážou růst nonstop přes zimu a tak samozřejmě "naženete čas" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 17:29 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
a co pomelo je to dobrá podnož? :?:
Teď jsem je vyděl v obchodu,tak nevím zda mám jedno koupit a semínka zasít! :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 17:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Djuran napsal:
a co pomelo je to dobrá podnož? :?:
Teď jsem je vyděl v obchodu,tak nevím zda mám jedno koupit a semínka zasít! :?:


Nedávno jsem tu někde psal,že jsem zasadil pár kousků semen pomela.Iva mi tehdy odpověděla,že v pěstebních oblastech se od něj ustupuje.Já ho přesto zkusil.Semena jsem dal do zeminy 21.3. a to jsem ještě u žádného citrusu neviděl.K dnešnímu dni mají největší rostlinky k 10 cm,kmínky jsou silné 2 mm a podle toho tempa růstu bych řekl,že na jaře sázíš a v létě (koncem léta)roubuješ.Ještě co z toho bude.Za pokus to jistě stojí,takže do toho.
Rozhodně ale pomelo doporučuji koupit už jen kvůli chuťovému požitku :) ať tam semena jsou nebo ne.Ze tří plodů pomela měla dvě semena po deseti kusech,poslední bylo bez semen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 18:57 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ja som pred 6 týždnami zasadil asi 1O kostiek červeného grepu , boli čerstvé, a do dnešného dna mám asi 5 rastlín už vyklíčených a asi 3 semena napučané - tie som objavil pri presádzaní.
Už ich po presadení skúšam aklimatizovať na vonkajšie prostredie. A ešte k tomu pomelu- už sa niečo o ňom písalo , ale ako sa dá rozlíšiť plod pomela od grepu, tvarove? zafarbením ? alebo len podľa štítka na sáčku s plodmi??
Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pomelo
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 20:06 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rosťa napsal:
Ja som pred 6 týždnami zasadil asi 1O kostiek červeného grepu , boli čerstvé, a do dnešného dna mám asi 5 rastlín už vyklíčených a asi 3 semena napučané - tie som objavil pri presádzaní.
Už ich po presadení skúšam aklimatizovať na vonkajšie prostredie. A ešte k tomu pomelu- už sa niečo o ňom písalo , ale ako sa dá rozlíšiť plod pomela od grepu, tvarove? zafarbením ? alebo len podľa štítka na sáčku s plodmi??
Rosťa


nejvice swe liší prodejni cena u grepu je cena za kilo kolem 25Kč u pomela stojí jeden plod přes 80Kč. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pomelo
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 20:06 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Rosťa napsal:
Ja som pred 6 týždnami zasadil asi 1O kostiek červeného grepu , boli čerstvé, a do dnešného dna mám asi 5 rastlín už vyklíčených a asi 3 semena napučané - tie som objavil pri presádzaní.
Už ich po presadení skúšam aklimatizovať na vonkajšie prostredie. A ešte k tomu pomelu- už sa niečo o ňom písalo , ale ako sa dá rozlíšiť plod pomela od grepu, tvarove? zafarbením ? alebo len podľa štítka na sáčku s plodmi??
Rosťa


nejvice se liší prodejni cena u grepu je cena za kilo kolem 25Kč u pomela stojí jeden plod přes 80Kč. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Dub 2006 21:54 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Pro Rosťu: Vlevo pomelo,vpravo červený grep-záměna není možná :)

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Dub 2006 06:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Já jsem přestal z pokusy a včera jsem vysel semínka pomeranče! :!:
Máte taky takový pech jako já? :?: Koupil jsem 4 druhy pomerančů,bylo toho přes 2 kila a výsledek jsou jen 4 semínka! :!:
Zákon schálnosti!Nedávno jsem si pomeranče koupil jen k jídlu a plival jsem jedno semínko za druhým! :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 29 Dub 2006 08:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
to Lemon: ďakujem za názorný príklad , už si to zapamatám. :lol: , akurát by ma zaujímalo v ktorom supermarkete je k dostaniu to pomelo, ja chodím do Carrefuru, a tam som to zatiaľ nevidel.
Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 08:31 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Jen doplním k tomu,co už jsem psal dříve.Semena grepu skladovaná v chladničce 4 měsíce vyklíčila v několika kusech po více jak 60 dnech.Semena grepu čerstvá ihned zazená do několika dní vyklíčila za 22 dní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2006 08:58 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Rosťa napsal:
to Lemon: ďakujem za názorný príklad , už si to zapamatám. :lol: , akurát by ma zaujímalo v ktorom supermarkete je k dostaniu to pomelo, ja chodím do Carrefuru, a tam som to zatiaľ nevidel.
Rosťa

Naposledy jsem ho viděla v kauflandu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 09 Kvě 2006 12:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Dnes jsem četl zajímavou knížku o pokojových bonsajích,byl zde i návod na sázení semen a přesazování semenáčků!Knížka radí aby vzešlé semenáčky se pikýrovali!Je to docela zajímavé,ale jde mi o to zda to platí i pro citrusy?Vím,že to citrusy nemají rády aby byli sázeny hlouběji než byli před tím,ale platí to i o čerstvě vyklíčených semenáčcích? :?:
Můžu i ty moje citrusové semenáčky pikýrovat? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Črc 2006 07:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Tak mě po 6 týdnech konečně vyklíčili semenáčky z pomeranče! :wink:
Koupil jsem si jedno balení pomerančů v tesku a tam bylo semínek! :P
Zasel jsem 6 pecek stím,že budu mít tak 4 rostlinky a teď koukám,že budu mít zase semenáčkovou plantáž! :mrgreen:
Ty potvory pomerančový měli semínka z více zárodky mám z jednoho semínka 2-3 rostlinky! :mrgreen:

Obrázek
Ještě se mi to nestalo a nerad bych je při rosazování zničil! :oops:
Každá ta rostlina je hodnotná a má vše co má mít a nebo jedna je zdravá a zbylé jsou zmetci? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 04 Črc 2006 09:21 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 14 Dub 2006 16:16
Příspěvky: 59
Bydliště: Tallinn, Estonsko
Všechny semenáče jsou samozřejmě plnohodnotné. Přesadit doporučuji co nejdřív, jinak ty kořeny nerozmotáš. Tak ať ti pěkně rostou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz