CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 19:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: skvrny na listech - od slunicka
OdeslatNapsal: 14 Črc 2006 07:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Parkrat som narazil na diskusie, kde ludom nebolo jasne od coho maju skvrny na listoch, ci su spalene od slnka alebo sa jedna o nejaku chorobu. Tak som si dovolil vam ukazat skvrny po spaleni na slnku vonku na balkone:
Prosim, ak mate niekto tiez nejake fotky so spalenymi listami a vyzeraju inak, prilozte. :wink:
Kam

Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: spálené listy
OdeslatNapsal: 14 Črc 2006 12:25 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
ahoj Kamco.
podobné listy som mal na balkone na c. ponderosa. Postupne v priebehu asi 5 dni celé ožltli , a po asi 14 dnoch opadli. skusal som hladat na spodnej strane listov nejakých škodvoc a asi s odstupom 3-4 týždnov som narazil na tie malé potvory svilušky. Okolité citrusy ktoré pestujem v rovnakých svetelných podmienkach, stejne rosím, zalievam boli bez takýchto listov ?? Sám si to neviem vysvetlit - či to bolo tým spálením alebo skor sviluškami :mrgreen:
rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: listy
OdeslatNapsal: 14 Črc 2006 15:46 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ahoj,
pozor, ja tam nemam ziadne svilusky, moje citrusy su ciste ako lalie. :D Toto je Citrus limetta "Sweet" , jeden je odrezok a druhy ockovanec, obidve su dost citlive na slniecko , tak ich pre istotu mam v tieni balkona spolu s citrus limon "Villafranco".
Vsimnite si na fotkach, ze poskodene su predovsetkym tie silicove zliazky.
Ostatne citrusy su v pohode, pere na nich slnko a oni nic. :wink:
Rad by som videl nejaku fotecku listu poskodeneho slnieckom pod sklom, alebo od vodnych kvapiek, ako to vyzera.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Črc 2006 20:15 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Od vodních kapek jich mám spoustu. Bohužel nemám foťák. Skusím si nějaký půjčit a nějaké fotky vložím. Teda pokud mě někdo nepřeběhne :).

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Črc 2006 09:47 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Ty fotky nahoře jsou názorné :lol: Skutečně typické popálení od slunce. Jediné, co vypadá podobně, a tomu se trochu podobá poškození listu na spodním obrázku vpravo dole, je zasychání špiček a okrajů listů při poškození kořenů, zpravidla přelitím. Ale jinak je vyobrazení na fotkách typické.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Črc 2006 11:31 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Ano jsem na tom podobně a musí to být od slunce.Mnohem více mně překvapuje,jak některým citrusům vadí i rozptýlené slunce a hned mají podobně spálené listy a některé i na přímém slunci nemají po spáleninách ani stopy.U rozdílných druhů bych to pochopil,ale u citroníku stejného druhu,podobného stáří to udivuje.Jeden je bez známek spálenin a u druhé rostliny je takhle poškozeno mnoho listů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Črc 2006 13:53 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Lemon napsal:
Ano jsem na tom podobně a musí to být od slunce.Mnohem více mně překvapuje,jak některým citrusům vadí i rozptýlené slunce a hned mají podobně spálené listy a některé i na přímém slunci nemají po spáleninách ani stopy.U rozdílných druhů bych to pochopil,ale u citroníku stejného druhu,podobného stáří to udivuje.Jeden je bez známek spálenin a u druhé rostliny je takhle poškozeno mnoho listů.


Pokud se nejedná o geneticky stejné jedince, nemusí to být zase tak překvapující. I mezi jedinci stejného druhu může být v odolnosti překvapivě značný rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Črc 2006 18:33 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Tak jsem konečně sehnal foťák a také přispívám slíbenými poškozenými listy.

Listy popálené od vodních kapek:
Obrázek

Tyhle už jsem asi nepatří, ale když už jsem je vyfotil :)

Listy z přelité rostliny:
Obrázek

A takhle se na mém citroníku podepsaly kroupy:
Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Črc 2006 19:39 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Dr. Mrek Svítek napsal:
Lemon napsal:
Ano jsem na tom podobně a musí to být od slunce.Mnohem více mně překvapuje,jak některým citrusům vadí i rozptýlené slunce a hned mají podobně spálené listy a některé i na přímém slunci nemají po spáleninách ani stopy.U rozdílných druhů bych to pochopil,ale u citroníku stejného druhu,podobného stáří to udivuje.Jeden je bez známek spálenin a u druhé rostliny je takhle poškozeno mnoho listů.


Pokud se nejedná o geneticky stejné jedince, nemusí to být zase tak překvapující. I mezi jedinci stejného druhu může být v odolnosti překvapivě značný rozdíl.


Jedná se o řízkovance citroníku ze "stejného vrhu" tedy řízky z jednoho řízkování v roce 2004.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz