Očko je pupen, který ještě sedí v paždí listů. Očkování je nejúspornější způsob štěpování, poněvadž při něm použijeme jen jedno očko, u něhož ponecháme i řapík. Na žádný pád nenecháme na .............
řapíku část čepele. Očko zasuneme do zářezu v kůře podnože, a ovážeme pevně polyetylénovou páskou jako u roubování.Řapík u očka nám signalizuje, zda se očko ujalo. V kladném případě po 2 až 4 týdnech po lehkém doteku snadno odpadne. Při očkování můžeme nechat nad očkem i část starého kmínku s listem, aby se míza nutila k proudění vzhůru. Po vyrašení očka horní část podnože buď odřízneme těsně nad očkem, anebo z ní odstraníme listy a ponecháme kmínek, ke kterému můžeme mladý výhonek uvázat, aby se nevylomil, dokud nezesílí. Může se stát, že se očko ujme, ale neraší, nevyhání letorost. Je to známka nedostatečné výživy. Proto buď odřežeme svrchní část podnože, anebo v kůře horní části podnože vyřízneme prstenec, abychom znemožnili proudění mízy do vrcholu mimo očko.
Jestliže se očko ujalo a podnož nad ním jsme odřízli, musíme omezit zálivku do té doby, než budou výhony očka schopny samy spotřebovat celou dávku závlahy. Do té doby musíme očkovance chránit před přelitím, eventuálně před zahníváním kořenů.
Očko, které se neujme, se pozná snadno podle toho, že řapík sice rovněž odpadne, většinou samovolně, ale celé očko zaschne, zhnědne. V tom případě provedeme další zářez ve tvaru T na kůře o něco níže nebo na druhé straně, a očkování opakujeme.
Očkované místo udržujeme ve vlhkosti, nejlépe přikrytím celé rostliny plastovým sáčkem s občasným vyvětráním. Čímž se předchází k případné hnilobě. Hnilobu lze odstranit chemickým postřikem.
Veškeré výhony mimo očka se musí odstranit. Ubírají živiny očkům a novým žádoucím výhonům.
Jakmile výhon z očka doroste délky 15 cm, což se může stát za další 2-3 měsíce, odstraníme úvazek očka a výhon za 3. až 5. listem zakracujeme pro vytvoření pěkné korunky.
Nové výhony po vyrašení je třeba postupně zvykat suššímu vnějšímu prostředí, postupným větráním. To lze provádět odstřihováním rohů u sáčku. Teprve po úspěšné aklimatizaci můžeme říci, že máme novou rostlinu.
Rostliny začínají plodit za 3 až 4 roky.