V domovině rostou citrusy po čas roku periodicky (3-4 periody), přičemž nevyžadují vegetační klid. Délka dne a noci je přibližně stejná. V našich podmínkách kdy se den po čas jiných měsíců zkracuje až na osm hodin, je množství světla pro citrusy nedostatečné.
I když nejsou na délce dne závisle, při nízké intenzitě světla a vlivem teploty nad 20°C nerostou, ale prodýchávají zásobní látky získané po čas léta. Proto zejména v suchém prostředí shazují předčasné listy a živoří. Pokud přezimujeme rostliny od prosince do února při teplotě do 12°C, kdy se zpomalí všechny životní procesy na minimum potom si zásobní látky zachovají a na jaře intenzívní rostou a kvetou. Tento vynucený vegetační klid snášení citrusy bez poškození. Do 8°C přezimují i v úplné tmě. Při splnění základního požadavku chladného zimování citrusu, je jejich další pěstování nenáročné. Osvědčilo se několik způsobu pěstování, každý z nich má východy i nevýhody.
Pěstování v zasklených interiérech - skleník, zimní zahrada, veranda, lodžie, folióvníky temperujeme na požadovanou teplotu. Nevýhodou jsou velké letní teploty nad 30°C, které zpomalují proces fotosyntézy a následně i růst. Výhodou je pěstovat rostliny ve volné půdě, kde mají kořeny dostatek prostoru a úrody jsou vysoké.
Pěstování venku - s přenášením do chladných prostor na zimní období. Je to nejvhodnější a nejrozšířenější způsob pěstování.
Pěstování v interiéru - byt, kancelář. Přes vegetační prostředí jsou podmínky vyhovující. V zimních měsících se snažíme snížit alespoň na 17 -18°C, nebo přeneseme rostliny do chladného prostředí.
Prostředí ve kterém rostliny pěstujeme musí mít ve vzájemném vyváženém poměru světlo, teplo, vodu a živiny. Nedostatek nebo nadbytek jen jedné z nich způsobují vážné poruchy v metabolizmu rostliny, které mohou způsobit, až jejich úhyny. Určujícím faktorem po čas roky je množství světla. To znamená, že s ubývajícím množstvím světla omezujeme zálivku a hnojení.