CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 13:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kávovník
OdeslatNapsal: 07 Říj 2007 21:08 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23 Črc 2006 22:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové
Tak se mi snad konečně podařilo definitivně vyhubit puklici na citroníku a dnes se podívám na kávovník, můj milovanej nádhernej kávovník a ono na něm něco žije :shock: Nevíte náhodou někdo o co by se mohlo jednat a jak "to" zabít? :twisted:
Pokusím se přiložit foto. Pokud se to nepovede, tak se omlouvám :D


Přílohy:
pa070005.jpg
pa070005.jpg [ 96.98 KB | Zobrazeno 1217 krát ]
pa070002.jpg
pa070002.jpg [ 135.23 KB | Zobrazeno 1210 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 08 Říj 2007 20:56 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Myslím že jsou to vlnatí červci, resp. vlnatky.
Ja osobne jsem je likvidoval na kavovníku taky- je možné stříkat Mospilanem a pak zabalit do igelitového pytle -udělat plynovou komorua potencovat učinek Mospilanu, a se zacílením na populaci v půdě Dursban- aplikovat do půdy a zde je nutné překrytí pytlem abys dosahl vyhubení larev vznikajícím plynem.
Můj kavovník se zbavil " těchto potvorek" ale provaděl jsem to venku když se nahle ochladilo tak mi počasí počkodilo vešker listy tak čekám kdy kavovník obrazí.

Můžeš tyto potvůrky likvidovat i aplikací alkoholu na vatové tyčince a zajisté zvýšit vzdušnou vlhkost- suchý vzduch jim moc vyhovuje. :x :x


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 09 Říj 2007 23:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Svoje trable s vlnatkami jsem popsala zde na fóru na: viewtopic.php?f=13&t=1025 (vlnatky - jak se jich zbavit).
K mé radosti bylo řešení opravdu účinné a vlnatky se mi už na kávovník nevrátily :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 20 Říj 2007 13:15 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23 Črc 2006 22:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové
Tak možná že to nebude s tím kávovníkem až tak hrozný :) Zatím jsem žádné jedy nepoužil a zkouším to ekologicky. Ty vlnatky jsou totiž vážně dobře omyvatelné :lol: Celý kávovník jsem jsem důkladně osprchoval silnějším proudem vody, půdu nenechávám nikdy moc vyschnout, na kmínek jsem dal lep a zatím to vypadá dobře. Za čas dám vědět jak to dopadlo :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 20 Říj 2007 18:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Nechci být skeptický škarohlíd, ale moc nadějí na úspěch ekologickému řešení nedávám. Můžete kávovník drhnout jak chcete a těch potvor se prostě nezbavíte. Nejsou tam po sprše třeba i pár týdnů, ale jen do chvíle, než se vylíhne další populace ze zárodků pod kůrou a v pupenech :cry: :evil: Dokáže to být zalezlé i v půdě. Tvrdá vlastní zkušenost. Zda existuje živočišný predátor, nevím.
Každopádně vám přeji, abyste ty mrchy porazil a vyhubil. Hlavně dejte pozor, ať vám nepřelezou na další rostliny. Nejhůř se jich zbavuje zřejmě z granátového jablka, ale napadají skoro všechno - mimo psidia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 29 Čer 2008 17:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
ahoj mám kávovník hnojím ho hnojivem na pokojové rostliny.Listy jsou světlé s tmavězelenýmy žilkami nevíte čím to je mám to zasazené v univerzální hlíně,mám to na parapetě u okna.Prosím poraďte :( :( :( :( :( :( .hnojím pořád.Prosím poraďte.Dík moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 29 Čer 2008 19:47 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
...zasazený v univerzální zemině...

To je chyba - kávovník potřebuje kyselou zemin, přidej rašelinu a bude pokoj ...
Uvidíš, že to pomůže... :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 12 Srp 2008 11:20 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
nevíte někdo co zpusobuje usychání listu a pak jejich opad.Hnojím tak jak se má zalívám taky tak .Uschnou aopadnou jen někdy tak fakt nevím čím to je.Udělají mi to jen 1 nebo dva lity víc listu zatím ne a roste docela dobře tak fakt nevím poraďte někdo prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 12 Srp 2008 12:54 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Přelitím...
Zalívej až je substrát hodně suchý. Když zalíváš, zalij pořádně /skoro polovinou objemu květňáku/ a nechej úplně vyschnout. Ideálem je až začíná svěšovat listy. Pokud by jsi měl hodně zbytečnýho času a něvěděl co s ním... :roll: :wink: , tak ho raději 2x denně poros. To mají moc rádi.
:wink: Uvidíš, že to pomůže.

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 21 Srp 2008 10:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Pro 2006 09:19
Příspěvky: 105
Nevíte co způsobilo ty fleky na listě a pak uschnutí a opad listu.Díííííííííííííík moc.


Přílohy:
Snímek flek.JPG
Snímek flek.JPG [ 156.1 KB | Zobrazeno 1217 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 04 Říj 2008 11:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Johny napsal:
nevíte někdo co zpusobuje usychání listu a pak jejich opad.Hnojím tak jak se má zalívám taky tak .



Johny, nestaci mat prestudovane navody ako hnojit, polievat, Ty musis nejak vycitit, co ta rastlina potrebuje. Musis pozorovat, ako reaguje na Tvoje zasahy. Niektori z nas to maju vrodene :wink: niekto sa to musi naucit, ale da sa to.
V kavovnikoch sa nejak nevyznam, ale skus menej zalievat, nechaj to prischnut a pozoruj, co sa s rastlinou deje.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 04 Říj 2008 13:56 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
..zalívej až tehdy, až kávovník začne svěšovat listy, jako by schnul. Teď přes zimu to udělej aspoň 2x po sobě a rostlina se dá dohromady. Rozhodně nesnese vodu v podmisce. Zbytek je o citu, jak psal Kamil. /Kamco/

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 19 Led 2009 18:17 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Ctění kolegové :) ,mám zajímavý problém s klíčením semen kávovníku.Semena pochází z mnou vypěstované rostliny,kterou jsem musel z nedostatku místa jednou zkrátit o téměř polovinu a potom darovat místnímu hoteliérovi k bazénu.Semena jsem bez problémů dostal,bez problémů vyklíčila,jenže! :!: :? Místo aby se otevřely první listy,zůstávaly téměř dva měsíce ve slupce,takže s některými jsem se již rozloučil,u ostatních pomohlo naříznutí skalpelem do kříže! :mrgreen: Samozřejmě tento brutus zákrok přežilo pouze několik rostlin.(asi tři).Ty už rostou,mají snahu i tvořit listy další.Ty slupky byly tak tvrdé,že to vzal opravdu jenom skalpel.Nevím,kde se stala chyba,tohle jsem ještě nezažil :roll: .Napadá mne,jestli nebyla semena utržena brzo(ještě ve světle červené barvě),dost to lepilo.Jinak teplota 28,vlhkost-rosení 4x denně.Tož co povíte? :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 19 Led 2009 20:21 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Chyba patrně nastala před výsevem.
Semena se musejí vysadit co nejdříve po utržení z rostliny, s dobou ztrácejí na síle vyklíčit a vyklíčit vůbec. Možná k tomu všemu přispěla i jejich "nevyzrálost".
Rozhodně - jakmile je oddělíš od sebe - tzn. rozpůlíš a sundáš ten "tvrdší obal", musejí se vysít. Jinak je konec semen do týdne :!:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kávovník
OdeslatNapsal: 19 Led 2009 20:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Na fotke hore v prispevku od Johnyho je list citrusu. Na velmi podobnu fotku od neho som narazil včera, ale tam riešil žltnutie stareho listu. Tak neviem, či si z nás nerobil prču :roll: no ale to už je jedno


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz