CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 14:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2007 17:49 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 26 Dub 2007 20:21
Příspěvky: 70
Bydliště: Dobruška
Já ji chci taky jako dekoraci. Ale nevím jestli nějákou rostlinu seženu.

_________________
Jan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Kvě 2007 20:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Ivane, nechci vám brát iluze, ale s tou plodící trifoliátou to zřejmě není až tak jednoduché... Já jsem naroubovala roub z plodící trifoliáty na semenáč v r. 1993, od r. 2000 je rostlina venku, už slušně velká (výška terminálu skoro 2m, průměr koruny kolem 1m) a dodnes mi nekvete :twisted: :( Už jsem o té rostlině zde psala )a zlobila se) několikrát.
Tak jsem si před 2 lety znovu vzala řízky z plodící trifoliáty - z jednoho jsem udělala roub na semenáč, z dalších asi 6 mám nové řízkované rostliny ... a stále nic!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2007 11:21 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Já mám trifoliátu naroubovanou už třetí rok a taky zatím nekvetla, pravda je že je rostlina celkem malá. Druhým rokem ji mám vysazenou venku...

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Kvě 2007 13:22 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
šnek napsal:
Ondra Stískal napsal:
Starší plodící trifoliáta se dá sehnat například od Oscara Tintoriho z Itálie, má stránky, dá se to najít googlem, rostliny jsou nádherné, ovšem je relativně drahé.


Já bych řekl, že stačí chodit s otevřenýma očima. Já vím o několika trifoliátách, které rostou, kvetou a plodí na veřejně přístupných místech v Brně (a jinde tomu bude určitě nejinak). Stačí si na podzim vzít plod, zasadit semínka a za dva roky se stavit pro roub a naroubovat zasazený semenáč. A je hned plodící rostlina. A na rozdíl od uvedeného zcela zdarma.
Z pochopitelných důvodu se mne na ta místa ale neptejte, je to zbytečné, nechci aby z těchto rostliny zbyly jen "pahýly". Protože kdyby to tak udělal každej ......


Je mi jasne ktera mista myslis . Jen pro zachovani kreditu citrusaru se vsichni pekne zeptejte nez neco orvete. Ja se pred rokem zeptal na vratnici toho objektu a vratny malem spolkl tuzku. Rikal mi ze maji dost problem s lidima co si rvou sami ale kdyz se nekdo zepta nema problem. Dokonce mi pujcil zebrik abych si vybral ty nejlepsi plody :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Poncirus trifoliata
OdeslatNapsal: 27 Čer 2007 01:57 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Kvě 2006 17:14
Příspěvky: 41
Bydliště: Týn nad Vltavou
Ahoj všem,
na jaře jsem obdržel pár semen Poncirus trifoliata. Klíčivost byla super a tak mohu případnému zájemci-cům věnovat zdarma za odvoz cca 12 rostlin. Velikost rostlin je do 20cm. Takže pokud má někdo zájem tak se mi ozvěte pře SZ. Místo odběru České Budějovice. Připadné zájemce budu kontaktovat během příštího týdne. Pa :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 16 Led 2008 16:26 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
vložím pár aktuálních fotek ročních semenáčku Ponciru.


Přílohy:
FlyingDragon01.JPG
FlyingDragon01.JPG [ 153.04 KB | Zobrazeno 920 krát ]
rubidoux.JPG
rubidoux.JPG [ 157.65 KB | Zobrazeno 942 krát ]
Flyingdragon.JPG
Flyingdragon.JPG [ 190.44 KB | Zobrazeno 928 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 16 Led 2008 18:11 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 16 Lis 2006 14:58
Příspěvky: 962
Bydliště: Poprad-Slovensko
Zdenku.a nebojíš sa, že keby náhodou bola tak krutá zima, ako predminulý rok, že ti v takej nadmorskej výške, ako bývaš ty, zmrznú ?
Raz si aj do Fora písal, že u teba to vo volnej pôde neprežije extrém...ešte zima neskončila.....na tej mape od teba som kukal, síce má byt celý január teplotne nadpriemerný, ale čo bude vo februári, to nevieme nik......... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 16 Led 2008 22:06 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Zdenku, čekal bych, že tam budeš mít sníh :roll: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 17 Led 2008 09:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Michal Kazda
Citace:
Já mám trifoliátu naroubovanou už třetí rok a taky zatím nekvetla, pravda je že je rostlina celkem malá. Druhým rokem ji mám vysazenou venku...


Trifoliatu pestujem na zahrade uz siesty rok, zakupil som ju v Botanickej zahrade v Bratislave. A uz mi druhym rokom plodi, kvitla postupne od jari az do prvych mrazikov. Samozrejme, ze vsetky plody nedozreli ale zozbieral som ich dost :) Nezda sa mi, ze by to bola nastepena rastlina, cisto semenac. Snazim sa ho udrzat tvarovani, ale to je problem, pri tom bujnom raste. A mozno kvoli tomu mi plodi, ze ju drzim na kratko :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 17 Led 2008 09:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Arginin, to je zajimavé :D . Zkus toho napsat více-v jakém klimatu a na jakém místě pěstuješ, hnojíš-nehnojíš , jak je velká, jaký řez apod. Diky :D :D
A já snad zkusím opět vysadit trifolátu u nás na Vysočině :idea: . V devadesátých letech jsem několikrát zkoušel a bezvýsledně, pokaždé vydržela maximálně jednu zimu, druhou už nerozchodila a vůbec to nerostlo :cry: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 17 Led 2008 10:57 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
4Petr: Petre, u nas (vcetne Zdenkovy polohy) je to s klimatem jine. U nas se vetsina zastavi o Jesenik (hruby / nizky). K nam dost frontalnich utvaru nedojde. Proto nemame takove srazkove extremy jako u vas. U Zenka se projevuje jen teplota diky jeho vyskove poloze. U nas v Opave by bylo vyborne "mikroklima", kdybychom nemeli ty pahorkatiny na severu do polska tak nizka, takhle k nam zasahuji vybezkyvyssiho tlaku o neco vice a ovlivnuje nas severni klima. ALespon tak to chapu (to neni fundovany nazor, jen se mi to tak pri sledovani pocasi jevi). Na jiznich svazich mesta Opavy je tak nadherne mikroklima, ze by se tam udrzely nektere prodkucni vinice. Ale to je jen vsehovsudy par hektaru.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 17 Led 2008 11:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Kvě 2003 12:39
Příspěvky: 173
Bydliště: Slovensko
Petr Broža

Poncirus pestujem v okoli Topolcian, co je prechod z Podunajskej niziny do pahorkatiny. Je to este tepla oblasti Slovenska, dari sa nam tam vinicu, broskyniam, aj marhulam. Jeden znamy tu pestuje hurmikaki a vydrzalo mu (ja ho testujem prvu zimu na zahradke a tesim sa z priaznivych teplot :-) ) Specialne sa o Poncirus nestaram, ani som ho poslednu sezonu nehnojil, ked vidim, ako rastie....Mam ho zasadeny v zahradke, ale blizko pri dome v atriu- je chraneny od severnych vetrov. Zemina nie je bohvieako dobra, trosku tazsia, miestami aj glejovita. Navyse na tej ploche, kde rastie je nastielana cierna folia a mulcovacia kora. Co sa tyka rezu - tak ten robim dost casto. lebo by nam rastol az na blizky chodnik a niekomu vypichol oko :-) . Takze ho rezem aj na jar, pred rasenim, ale aj po rastovej periode, ked uz su dlhe vyhonky a zavadzaju. Snazim sa z neho spravit stromcek v tvare gule, ale moc sa mi to nedari.
Pridam niekedy fotky, aspon na hrubu predstavu :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 17 Led 2008 12:43 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Petr Broža napsal:
Zdenku, čekal bych, že tam budeš mít sníh :roll: .


bohužel sněhu bylo letos jen pár centimetru. Zatím nebyla žádná tlaková níže nad balkánem aby u nás nasněžilo. Od západu je to ve srážkovém stínu Hrubého Jeseníku - to znamená žádný sníh ani dešť. mrzlo ovšem pořádně sudy z vodou byly promrzlé úplně cele nezůstala ani kapka vody. Zem je promrzlá ještě ted zatím povolilo jen vrchnich cca 4 - 5 cm a pak je minimálně 10 cm zmrzlé zeminy. To za poslední 3 zimy nepamatuji. Loni nemrzlo skoro vůbec a zimy před tím napadl sníh na měkkou hlínu a držel až do jara :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 19 Led 2008 01:10 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 03 Říj 2007 20:16
Příspěvky: 50
Bydliště: Příbram
Ahoj Zdenku

Nejak jsem se pokousel objednat v tvem obchode ale nepustilo me to k dokonceni objednavky
kazdopadne pokud jsou rostliny k prodeji tak bych mel eminentni zajem o tyto kusy vzdy po
jednom od kazdeho:

Rubidoux trifoliate
Rusk citrange
Sanford F2 Curafora
Citrumelo Swingle 4475
Unshiu x Poncirus
f.dragon

Mohu zaplatit prevodem ihned, rostliny bych chtel az zacatkem brezna
dekuji za info
vasek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poncirus trifoliata.
OdeslatNapsal: 14 Kvě 2008 12:23 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 28 Úno 2007 20:40
Příspěvky: 149
Nevie mi niekto poradiť, mám 2 poncirusy z kruhu, objednával som ich minulého roku niekedy v lete. Do zimy rástli. Zimovali v nevykurovanom skleníku. Problém je, že na jar vôbec nevyrašili, absolútne nič, ani jeden lístok, pritom sú zelené, vyschnuté nie sú. Ostrihal som ich a keď som zapichol odrezanú časť do zeminy vnútri, vyrašila asi do týždňa. Tak ja nechápem čím to môže byť a čo robiť. Tiež som ich už aj presadil, resp. iba vymenil zeminu, pretože väčší kvetináč nepotrebovali. Mám ich skúsiť vysadiť voľne von do pôdy alebo ako?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 150 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz