CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 12 Kvě 2024 19:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyvolávání kvetení . . .
OdeslatNapsal: 07 Čer 2004 00:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Črc 2003 22:57
Příspěvky: 30
Chtěli bychom se zeptat, zda má někdo zkušenosti s vyvoláním kvetení u citrusů. Samozřejmě je několik metod (delší sucho s následným zalítím,...), ale jestli má někdo praktické zkušenosti. Máme dlouhodobě citroník, který roste nádherně, kvalitně přibývá, dobře větví, atd, ale nechce se mu kvést, potvůrce :) (byl před lety řízkovaný, z plodící rostliny). Protože by měl nasazovat plody na koncích větviček, někde jsme četli, že pomůže, pokud vytipované nově vyrostlé větvičky "skloníme" do vodorovného, případně do obráceně svislého směru, aby konce větviček rostly jakoby k zemi. Má to něco do sebe nebo je to "latina"? Případně máte nějaké jiné rady, jak donutit jinak radostně rostoucí citroník ke kvetení? -thx-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Čer 2004 23:06 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 01 Srp 2003 03:24
Příspěvky: 120
Bydliště: Hrušky/Břeclav
ohýbání, nebo taky vyvazování se dělá běžně u některých pěstebních tvarů jabloní, ale především u vinohradů, omezí se tak růst vrcholových oček a naopak podpoří růst ostatních, ale samo o sobě to asi moc velký vliv na vyvolání kvetení nemá, podpoří to růst ostatních oček, ale pokud tam nejsou nasazeny květy, tak zákonitě vykvést nemohou,
mě osobně se osvědčila metoda období sucha i když ne zcela plánovaná, spíš z nedbalosti v zimě držím rostliny na pokraji uschnutí, dobře tak zimují, snáší pokles teplot i pod nulu a na jaře ochotně v hojném množství kvetou
kroužkování jsem zkoušel několikrát bez viditelných úspěchů
naopak úspěšně se mě podařilo donutit ke kvetení dva desetileté semenáče, citron a pomeranč, naroubováním roubů citronu z poupaty, rouby se ujali spíše výjmečně, ale hormony z poupat vybudili rostlinu ke kvetení, pomeranč v létě druhého roku, citroník ještě v roce naroubování


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 08 Čer 2004 00:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Črc 2003 22:57
Příspěvky: 30
No, s tím „suchým“ šokem jsme chtěli počkat, jestli se nenajde nějaká humánnější metoda, ale asi tomu neujde. I když těžko říct, jak zareaguje, zimujeme ho „teple“, takže aby ten šok na něj nebyl až příliš :wink: Co se týče těch roubů s poupaty … no … eh … to nám připadá trošku jako takový malý podraz na citrus :wink: Něco vymyslet musíme, protože je to náš nejkošatější citrus a kolem něj to kvete a on ne a ne a ne …. A přitom víc „péče a lásky“ už mu ani dát nemůžeme, to už by pak snad musel spát s námi v posteli v ložnici … :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyvolání kvetení
OdeslatNapsal: 08 Čer 2004 22:11 
Slonisko zkus ohnout větve a přiměřeně přihnojit Kristalonem Květ a plod. Příští rok určitě zakvete. Jinak, ale to už je drastičtější dát na podzim šok chladem, ale mohou opadat listy, je to srovnatelný s přisušením.

Jarek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 10 Čer 2004 14:52 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
To je dobré mám přesně opačný problém, pomeranč zakvetl tak že to vypadá že umře a čím má méně listů tím více má květů.Celý obrazil a na každé nové větvičce má cca 10 květů.Denně to sříhám a přemýšlím kdo z nás to vydrží déle.Nevíte jak mu domluivt ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: To Admin ... :
OdeslatNapsal: 10 Čer 2004 19:56 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Črc 2003 22:57
Příspěvky: 30
Navrhujeme dát náš a tvůj citrus k sobě, navzájem je zmutovat a výsledný citrus krásně středně poroste i středně pokvete ... :D

Jinak budeme dělat pokusy, kdyby se výsledek dostavil, dáme echo. A taky kdyby někoho napadlo ještě něco k tomuhgle tématu, velmi to uvítame. -thx-


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Čer 2004 09:45 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
No ona to neni zase takova sranda uz to vypada ze ho proste nezachranim.Barva listu je uz i u novych spise do zluta nez do zelena a porad ma snahu kvest.Vsechyn puvodni listy uz shodil :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kvetení bez listů
OdeslatNapsal: 14 Čer 2004 21:19 
Aleši obvykle tak reaguje citrus, který má problémy s kořeny- přelití, hniloba.
Jarek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Čer 2004 09:30 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Podivam se na nej je to mozne po tech privalovych destich mozna dostal hodne zabrat .Jarku ozvi se mi prosim na privat msg ohledne toho zajezdu jestli to plati nebo ne .Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Čer 2004 21:58 
No Alesi psal jsem uz pred nejakou dobou na admin@citrusy.cz a jeste jednu adresu, ale asi to Seznam nedorucil. Zopakuji to. Na koreny se rozhodne podivej.
Jarek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Mnohokveti
OdeslatNapsal: 11 Srp 2004 15:33 
MAm presne ten samy problem s citronem.. .strasne mi kvete .... ale opravdu brutalne a nechce vyhazovat nove listky a stare mi zloutnou. Nevim jestli ho prelivam , asi mu dam teda trosicku suchosok. Zkusim ho par dni nezalivat, ted ho zalivam denne , ale jen malo, spise mu strikam listy.
Poradte.... je mozne ze koreny dostavaji zabrat ale to by mi tak nerostl. Ma mna nem dva plody velikosti 3 cm, ktere rostou jako z vody.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz