CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 16 Kvě 2024 04:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šedok nebo Grapefruit
OdeslatNapsal: 22 Říj 2011 17:01 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Led 2009 07:26
Příspěvky: 107
Pozorný čtenář si jistě všiml mé chyby, do kila nechybělo 29 dkg ale jen gramů. A ještě doplňuji, že po snědení celé půlky plodu zůstala v ústech přeci jen výraznější hořkost než u kupovaného ovoce. Může to být odrůdou ale i menším množstvím slunce.
Za tu diskuzi jsem rád, pomela a grepy nejsou příliš rozšířené mezi pěstiteli - z pochopitelných důvodů- a tak každá zkušenost je dobrá.
Pro crafta - rostlina je na trifoliátě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šedok nebo Grapefruit
OdeslatNapsal: 22 Říj 2011 18:07 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Já mám šedok z ITS a ač podnož nebyla uvedena, je to rovněž nějaký hybrid trifoliáty, dle výmladku, který jsem letos na rostlině objevil. První list výmladku byl dokonce pětičetný, ostatní tříčetné. Musím však uznat, že rostlina nikterak zvlášť neroste, ač pravidelně každé jaro kvete. Myslím, že ideální podnoží by mohlo být citrumello, je vzrůstné, snáší teplejší zimování, ač také šedok zimuji okolo pěti stupňů. S trifoliátou prý nerado srůstá, jak je to s hybridy nevím, možná by šla použít i bigarádie. Mám pocit, že tato odrůda byla prodávána opravdu v Globusu, byla šťavnatější než běžné pumelo, bylo v něm rovněž cítit příchuť grepu a segmenty se hůř loupaly. Kdyby bylo možné získat roub této odrůdy, ať již výměnou, či koupí byl bych rád. Samozřejmě až na jaře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šedok nebo Grapefruit
OdeslatNapsal: 22 Říj 2011 19:25 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Nebyla by lepší podnož pro pomelo,spíše cedrát ? Já to tedy chci zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šedok nebo Grapefruit
OdeslatNapsal: 22 Říj 2011 20:57 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Osobně si myslím, že cedrát má do ideální podnože hodně daleko. Mám tři odrůdy cedrátů, všechny pravokořenné. Delší dobu zvažuji, zda je nepřeroubovat. Jsou dosti náchylné na přemokření i chlad. Nevím, zda se cedráty jako podnož vůbec kde používají. To bych raději sáhnul po té bigarádii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šedok nebo Grapefruit
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 16:19 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2011 22:34
Příspěvky: 97
Bydliště: trenčín
skoda mam par trifoliat a na jar som chcel stepit nejake zaujimave kusky :) ale skusil by som to hodit na na grep

_________________
Dominik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šedok nebo Grapefruit
OdeslatNapsal: 23 Říj 2011 19:50 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
petrlcr napsal:
Osobně si myslím, že cedrát má do ideální podnože hodně daleko. Mám tři odrůdy cedrátů, všechny pravokořenné. Delší dobu zvažuji, zda je nepřeroubovat. Jsou dosti náchylné na přemokření i chlad. Nevím, zda se cedráty jako podnož vůbec kde používají. To bych raději sáhnul po té bigarádii.


Běžně se cedráty nepoužívají,ale někde jsem už o tom jako o podnožích četl.Pro většinu citrusů to ideální podnož nebude,ale pro takové pomelo bych ten cedrát teoreticky jako vhodnou podnož viděl.Právě pro tu teplomilnost obou druhů a také bujný růst.Zkoušel jsi semenáče cedrátů,jak jedou ?
Po bigarádii bych teda nesáhnul,žádnou nemám a nikdy mi nešla,ale v Řecku by tě moc pochválili :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz