CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 13 Kvě 2024 21:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Květy X listy
OdeslatNapsal: 01 Dub 2005 10:57 
Ahojky, mám ještě takovýhle dotaz : Úspěšně jsem přežil zimu se svým citroníkem, ztratili jsme sice asi třetinu listů, díky nevhodné zálivce, ale chybami se člověk učí, že...? Jakmile se teï oteplilo, přenesl jsem stromek do teplé místnosti a za pár dní se začaly oběvovat květy. Je jich ale poněkud mnoho, alespoò pokud to vztáhnu k počtu listů. Na místech, kde jsem čekal, že budou rašit listy, aby měl stromek čím asimilovat, se objevují shluky poupat, což je sice krásný pohled (a moje pěstitelské Egíčko se tetelí blahem), ale bojím se, že to bude pro rostlinu docela záhul. Mám tedy redukovat květy? A jak přimět rostlinu nasadit výhony s listy? A co přesazování? Teï nebo až po odkvětu? Nejde mi o plody, spíš o to, aby rostlina odkvetla a byla v dobré kondici. Díky za rady.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Dub 2005 16:08 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 12 Led 2004 09:12
Příspěvky: 320
Bydliště: Pardubice
Ahoj, jsem na tom s citr.Meyeri úplně stejně jako ty. Je to loňský roubovanec (na trifoliátě), kmínek vysoký 40cm, nahoře 4 listy a teď nasazuje všude mraky květů pako, asi ho prostě nechám vykvést, květy po rozvinutí otrhám, usuším si je do čaje a zasadím ho na léto zase na zahradu a budu doufat, že se rozhodne nahodit i nějaké listí :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Dub 2005 17:40 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Lis 2002 09:50
Příspěvky: 789
Bydliště: Brno
Doporucuji ty kvety radeji olamat.Cim drive tim lepe.Pokud ma tvuj citron opravdu jen 4 listy pak radeji vsechny.Ver je je lepsi rok pockat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE:květy
OdeslatNapsal: 04 Dub 2005 09:35 
Jednoznačně květy odstranit. Na jeden plod má mít rostlina 20-30 listů. Pro malé rostliny v nádobě rozhodně počkat.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Teplota pro květy a malé plody
OdeslatNapsal: 13 Dub 2005 22:45 
Zdravím všechny.I já mám dotaz,co poradí zkušení citrusáři.Letošní zima proběhla bezproblémově,opadalo jen pár lístků asi díky přisvěcování v listopadu.Teï mám citroníky v plném květu i s malými plody a chystám se s přesunem na balkón kde je rostlinám nejlépe.Nejsou ranní teploty +3+7 st.moc nízké na kvetení a odkvétání?Loni touto dobou už jsem měl odkveteno.Díky.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Teplota pro květy a malé plody
OdeslatNapsal: 17 Dub 2005 22:03 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Lemon napsal:
Zdravím všechny.I já mám dotaz,co poradí zkušení citrusáři.Letošní zima proběhla bezproblémově,opadalo jen pár lístků asi díky přisvěcování v listopadu.Teď mám citroníky v plném květu i s malými plody a chystám se s přesunem na balkón kde je rostlinám nejlépe.Nejsou ranní teploty +3+7 st.moc nízké na kvetení a odkvétání?Loni touto dobou už jsem měl odkveteno.Díky.


Je to riziko, především pokud je rostlina nyní v prostředí o vyšších teplotách. Pak bych rozhodně počkal až po "zmrzlých". Pokud však byla zimována až do nynějška v chladném prostředí, pak by jí to příliš venku vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz