CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 27 Dub 2024 09:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rada
OdeslatNapsal: 15 Dub 2003 18:38 
Jsem začátečník a chtěl bych poradit,jak se pěstují KUMQUATY.Dostal jsem nedávno jeden k narozeninám a nevím jak ho pěstovat.Nemohu sehnat žádnou literaturu.Pěstuje se jako citron nebo mandarinka?Prosím,bude někdo tak laskav a poradí mi?Předem moc děkuji.Láïa. :D :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Kniha
OdeslatNapsal: 16 Dub 2003 11:50 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 26 Bře 2003 10:43
Příspěvky: 9
Ahoj, pokud nevystačíš s radou na těhle stránkách, včera jsem si zakoupil útlou knížečku z edice "jak na to..." s názvem Citrusy. Bohužel, večer jsem ji jen zběžně prolistoval, ale mám dojem, že tam o kumqvatech něco bylo. Stojí 99,-- ale nedokážu posoudit, nakolik jsou informace zde správné. Jinou literaturu jsem nesehnal :-(

Jean


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pěstování Fortunely
OdeslatNapsal: 16 Dub 2003 20:08 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 30 Lis 2002 20:56
Příspěvky: 8
Fortunely jsou většinou slabě rostoucí keře nebo nízké stromky. Vyžadují
humozní zeminu s přídavkem písku a rašeliny v poměru 1:1,5:1. Písku radějí více provzdušňuje zeminu a váže vodu. Rostliny nesnáší přemokření
trpí hnilobou kořenů - Phytophora. Zimování je nutné v rozmezí 0 - 10°C neškodí slabý mráz do -5°C krátkodobě. Na začátku vegetace rostliny přesadíme do většího květináče nebo na trvalé stanoviště v zimní zahradě.
Fortunely je nutno silně tvarovat řezem jinak se nerozvětví. Řežeme po každé růstové periodě a tvarujeme korunku. Dobře živená a tvarovaná rostlina se nám odvděčí množstvím květů a plodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Rada
OdeslatNapsal: 17 Dub 2003 08:13 
Fortunella je menší rostlina velmi vhodná do bytu, velice ozdobná a oproti citroníkům, mandarinkám a pomerančovníkům méně náročná, později kvete. Roubuje se na P. Trifoliata, nebo Volkamerianu a Citrumelo. Jako řízkovanec trpí hnilobou kořenů nedoporučuji řízkovat. Substrát rašelina nejlépe vláknitá, písek biokompost ve stejném poměru, zálivka mírná deš


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz