CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 05 Čer 2024 16:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: semena grepu
OdeslatNapsal: 14 Led 2006 22:34 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Zář 2005 10:09
Příspěvky: 35
Bydliště: PRAHA
V tri kilech grepu jsem nasla pouze jedno pidi seminko a chtela bych vedet jakou mam sanci ze vyklici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 14 Led 2006 23:16 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
:D Když se daří, tak se daří :lol: No pokud je to semínko pěkně baculaté, tak šance na vyklíčení je celkem velká, ale bojím se, že když je to takový žebráček, tak je nejspíš skrabacené. Moc od toho nečekej. Ještě jáké si koupila grepy? Jestli nějakou I. jakost, tak se vůbec nedivím. Také jsem měl problémy najít v kvalitních pomerančích semena :( Zkus nějaké na pohled škaredé grepy II. jakosti a uvidíš, že semínek bude víc...

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Led 2006 23:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Nejspíš se teď dají najít semena v červených grepech "v akci" ve velkých obchoďácích. Ale je to od 0 do max. 3 na plod. Před týdnem jsem koupila "bílé" grepy v Carrefouru a v průměru měly 2 dobře vyvinutá semena na plod + občas nějaké "nedomrlé" navíc. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Led 2006 22:06 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Vážení nechci se chlubit ale čtu o grepech a sám jeden vlastním -
Henderson od p.Urbana asi tak 60cm,moc neroste ale plody má.A semínek
také několik.Ale ač je nemusím tak jsem se dočetl na netu o zajímavých léčivých účincích.A ak jsem nelenil a zkusil utrhnout plod - lehce mi spadl do ruky.Po rozkrojení vynikající - možná p.Broža by řekl k této odrůdě více.Vím že potřebují vice tepla než pomaranče nebo mandariny.Celkem je asi 6 plodů. Foto C.Paradisi Henderson.Nashle Vaclav
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Led 2006 22:49 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
vaclav napsal:
Vážení nechci se chlubit ale čtu o grepech a sám jeden vlastním -
Henderson od p.Urbana asi tak 60cm,moc neroste ale plody má.A semínek
také několik.Ale ač je nemusím tak jsem se dočetl na netu o zajímavých léčivých účincích.A ak jsem nelenil a zkusil utrhnout plod - lehce mi spadl do ruky.Po rozkrojení vynikající - možná p.Broža by řekl k této odrůdě více.

Václave, Henderson jsem také od pana Urbana měl, ale jen malý roubovanec, který jsem neudržel :( . Sleduj plody, zda se neobjeví aspoň trochu červený nádech. Henderson je totiž červeně pigmentovaný grep :oops: . Z netu:
"Ruby-Sweet® Category
Includes the famous Ruby Red, and other redder varieties - Henderson and Ray. Its smooth, yellow skin is naturally tinged with a reddish blush, and an interior color 3 to 5 times redder than Ruby Red."
Obrázky z netu pro větší velikost sem nebudu natahovat, dám pouze odkaz:
http://ccpp.ucr.edu/variety/images/vi465c.jpg

Také včetně dalších obrázků jiných odrůd :idea: , (Kamco take Meyer :lol: ) :
http://aggie-horticulture.tamu.edu/citr ... /index.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 16 Led 2006 23:15 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Děkuji Petře za přízpěvek.To že jsou červený jsem viděl ale myslel jsem že je i světlá odrůda.Ten rozpůlený má tak trošku ale jen takový náznak
do červena.Vzhledem k tomu že už začínají opadávat tak se musím spokojit s toto barvou.Ale chuťově je velmi dobrý.Mám ho od 7.10.97.
Děkuji a nashle.Vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Grapefruit Reblush a Star Ruby
OdeslatNapsal: 17 Led 2006 20:39 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Václave, nevím jestli nemáš jinou odrůdu. Grep s mírným nádechem do červena je Redblush, trošku se mně ve středu zabarvil :

Obrázek

Ale ono to vybarvování bude v případě grepů u nás složitější, na sytě červené odrůdě Star Ruby jsem nechal plody co nejdéle - než na jaře spadly a stejně to vybarvení i celkové dojití plodu bylo podtržené :cry: :

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 17 Led 2006 21:44 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím všechny a zvláště pana Petra

na rostlině mám ještě orig.štítek od p.Urbana/psal to na asi 1mm silnou bílou plast.destičku obyč.graf.tuškou že prý to nejdéle vydrží/.Je tam pouze C.Paradisi Henderson a TR což je robováno na trif.Takže vlastně
více nevím.Měl jsem i Dunkan ale neudržel jsem ho i když měl jednou plody.Ale. a to je zajímavé jedna půlka včerejšího plodu zůstala oloupána na talířku a za 24hod.takto trochu zčervenala.A je to skutečně ona.
Udělám ještě jeden pokus s dvěma půlkami na talířku.
Tak se mějte hezky a nashle.Vaclav
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 18 Led 2006 21:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
vaclav napsal:
Zdravím všechny a zvláště pana Petra

na rostlině mám ještě orig.štítek od p.Urbana/psal to na asi 1mm silnou bílou plast.destičku obyč.graf.tuškou že prý to nejdéle vydrží/.Je tam pouze C.Paradisi Henderson a TR což je robováno na trif.
Ale. a to je zajímavé jedna půlka včerejšího plodu zůstala oloupána na talířku a za 24hod.takto trochu zčervenala.A je to skutečně ona.
Udělám ještě jeden pokus s dvěma půlkami na talířku.
Tak se mějte hezky a nashle.Vaclav

On pan Urban není jenom dobrý citrusář, ale i strojař. Na výrobu těch štítků, jak popisuješ, si vyfrézoval takovou raznici a kdyby byly nějaké vhodné plastové desky, nasekal by cedulek tisíce. Plastové desky kdysi kupoval v Řempu, dnes neví, zda to ještě někde vedou. Mě vyrobil pár stovek štítků z bezpečnostních tabulek. Ale ty se dnes převážně dělají z takové hladké folie, na které tužka nedrží . :cry:
Když už zmiňuješ, že mluvil o tužce, tak ještě dodával, že to musí být č.2 :idea:
To částečné zčervenání naznačuje, že by opravdu odrůda mohla odpovídat :) Já měl na štítku ještě napsán původ - USA :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz