CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 19 Bře 2024 09:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dozrávání plodů
OdeslatNapsal: 09 Dub 2018 22:51 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Dub 2018 21:03
Příspěvky: 2
Dobrý den,
pěstuji doma mandarinkovník již desátým rokem, ale za celou dobu[color=#FF4000][/color] mi plody nezoranžověly. Mandarinkovník vždy bohatě kvete, utvoří se plody, narostou do optimální velikosti, ale poté zůstanou zelené.
Mandarinkovník jsem kupoval v Hornbachu a již v době koupi měl plody jen zelené, avšak na informační kartičce u rostliny byl obrázek, kde byla napsána odrůda rostliny a byla fotka na níž byly mandarinky oranžové. V té době jsem měl za to, že mandarinky teprve dozrají. Jméno odrůdy bohužel už nevím a kartičku už taky nemám.

Prosím proto o radu, co dělám špatně že mandarinky nedozrávají nebo může to být taková odrůda rostliny?


Přílohy:
received_2065122953502729.jpeg
received_2065122953502729.jpeg [ 38.36 KB | Zobrazeno 971 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dozrávání plodů
OdeslatNapsal: 17 Dub 2018 19:40 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 17 Dub 2018 19:09
Příspěvky: 1
Zdravím,mně to příjde,že to není mandarina,alespoň podle listu.zkusil jste alespoň jeden plod oloupat,
ochutnat a porovnat s mandarinkou co znáte?Vím,že citrusy,které na konci roku ještě nedozrají a jsou zelené,tak při zimování kolem 10 stup.s oranžoví a následně na jaře znovu zezelenají a vybarví se až po
úplném dozrátí.Pokud je tento stav už 10 let tak bych spíš zjistil co je to ze konkrétní odrudu,jestli je to opravdu mandarina.Myslím,žě by to poznal pan Broža.Má hodně zkušeností a dost videí na youtube.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dozrávání plodů
OdeslatNapsal: 27 Dub 2018 16:03 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 09 Dub 2018 21:03
Příspěvky: 2
Dobrý den,
děkuji za odpověď. Plod jsem zkoušel oloupat a ochutnat. Byl sice kyselejší, ale chutný, chutí připomínal mandarinu. Citron ani limeta to podle chuti určitě není. Zkusím kontaktovat pana Brožu, pošlu více fotek a třeba pozná co je to za druh.

Ještě mě napadá jak jste psal s tím přezimováním v teplotě kolem 10 stupňů... přes léto mám rostlinu venku, ale v zimě ji mám v pokojové teplotě normálně doma v místnosti. Může toto mít vliv na dozrávání?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz