CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 16 Čer 2024 05:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1294 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 87  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 09 Dub 2009 13:31 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Ivo prosím Tě, jak jsi mi dal vloni ten Řecký SMALL, co to je zač ??? dnes jsem ho odnesl z kanceláře domů, už má asi půl metru tak půjde brzo do země a aspoň z něj bude nějaký fík. A ten Basjo už má přes metr a taky půjde do země :lol: Jak říkáš buď přežije a nebo půjde. Mimochodem na stejném místě jak fíkovníky mám trifoliáty vysoké 20 - 40 cm a ty přežily bez ochrany. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 09 Dub 2009 14:18 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 10 Kvě 2008 11:37
Příspěvky: 82
KRUMME napsal:
U mě volně vysazené fíkovníky ještě pořád neraší, ani známka života. :cry: Minimum letošní zimy u mne nějakých -16 st. Jsem moc zvědavý na to, který tohle dá... :roll:

Mě už raší, a to sem se bál že je po něm. (na podzim ho vzal mráz) Byla tam cítit fíková vůně tak sem se podíval a raší, i když kus bude omrzlej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 09 Dub 2009 14:29 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Jirko, víc by ti asi řekl Petr Broža... Já jej dostal od něj a zatím jsem se po tom dál nepátral, čekám až jak dopadne po zimě... :roll:
...
Teď jsem na něj koukal a má nárusty už teď kolem 25 cm /byl zimovaný ve studeným sklepě/ ... :shock:
Tak že - Petře - můžeš k němu něco bližšího?

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 09 Dub 2009 20:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 30 Říj 2006 15:45
Příspěvky: 62
Bydliště: Ostrava
Tak letošní zima byla u nás mírná. Mráz okolo -10st byl sice dlouhodobý, ale minimum bylo jen -16st. Takže fíkovník to přečkal bez ochrany bez poškození. Teď nezbývá jen se těšit na letošní, doufám dobrou, úrodu :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 10 Dub 2009 07:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
KRUMME napsal:
Martine, ty jsi "balil" aspoň nějak... :wink: Já je nechal stejně jako Jirka bez krytí... :oops: Ale na druhou stranu, přežijí jen ti silní.. S ostatníma se nemá cenu párat.. :D


No ja balil jen ty osvedcene, tedy mam jednu puvodem od Radka (Laradka) a jednu od Zdenka ze skleniku, ostatni jsou posbirane po svete a neplodici asi, takze ty jsem nebalil.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 10 Dub 2009 10:19 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
laradek napsal:
Tak letošní zima byla u nás mírná. Mráz okolo -10st byl sice dlouhodobý, ale minimum bylo jen -16st. Takže fíkovník to přečkal bez ochrany bez poškození. Teď nezbývá jen se těšit na letošní, doufám dobrou, úrodu :) .

Radku, mohl by jsi sem dát nějaký foto tvýho fíkovníku, případně plodů? Díky :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 13 Dub 2009 21:02 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
jiriraimond napsal:
Ivo prosím Tě, jak jsi mi dal vloni ten Řecký SMALL, co to je zač ??? dnes jsem ho odnesl z kanceláře domů, už má asi půl metru tak půjde brzo do země a aspoň z něj bude nějaký fík. A ten Basjo už má přes metr a taky půjde do země :lol: Jak říkáš buď přežije a nebo půjde. Mimochodem na stejném místě jak fíkovníky mám trifoliáty vysoké 20 - 40 cm a ty přežily bez ochrany. Díky

KRUMME napsal:
Jirko, víc by ti asi řekl Petr Broža... Já jej dostal od něj a zatím jsem se po tom dál nepátral, čekám až jak dopadne po zimě... :roll: Tak že - Petře - můžeš k němu něco bližšího?

Až nyní vidím :oops: , že je tady na mě dotaz, tak konečně odpovídám :D :
Při lonské březnové návštěvě Eftichiose Protopapadakise z Kréty u mne, mně dovezl nějaké rouby a řízky marhaníku a fíkovníku. Fíkovník dovezl dvě odrůdy, jedna označená jako Small, druhá Large.. Takže předpokládám, že jde o nějaké jejich místní fíkovníky No name, které sám anglicky označil podle velikosti plodů (nebo listů či vzrůstu ?). No uvidíme-tedy doufám, že plody uvidíme, snad jde o fíkovníky nepotřebující opylování blastofágou.

Jinak jsem odkryl venku vysazené fíkovníky pěstované s ohybanými větvemi u země. Na zimu je zakryju chvojím a obhazuji sněhem.
Snad to obrazí, přikládám 2 rostliny, jedna je dost bídná, druhá myslím, že u země vyraší. Ale větve postupně zakracuju níž a níž, stále konečky postupně hnědnou :twisted: .
Někdo tady psal, že už mu fíky raší, u mně zatím bez náznaku rašení.


Přílohy:
F.carica 04-2009.jpg
F.carica 04-2009.jpg [ 72.73 KB | Zobrazeno 641 krát ]
F.carica 04-2009 (1).jpg
F.carica 04-2009 (1).jpg [ 95.19 KB | Zobrazeno 637 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 16 Dub 2009 21:09 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
Tak k mémuúdivu řízky Bulharských fíků, celkem prcci asi tak 10 - 15 cm přežily a už začínají vali. Nechápu, ale tváří se odolněnji jak údajně osvědčené odrůdy. Mimochodem doufám že pokud mi přežilo staré a tvrdé dřevo tak na letorostech letos sklidím aspoň druhou úrodu. Defakto všechny jsem musel seřezat až 5 cm nad zem. A u nejstaršího čekám jestli to ustál aspoň kmínek, má 4 cm v průměru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 17 Dub 2009 07:52 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Jirko, me ti ty dva tvi bulhari, cos nam dal se zdenkem, uz nasazuji plody! Vcera jsem je uz strcil do zeme ven. Tak uvidime co to presazeni s nimi udela.

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 17 Dub 2009 18:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Lis 2007 18:37
Příspěvky: 157
Bydliště: Vyškov
tak to je super, já mám v kanceláři zálohu po dvou kusech, ale zimoval jsem je do konce února v lehce promrzajícím průjezdu tak se teprve probírají. Můžeš prosím poslat fotku ?? dík. Jinak to asi budou nezmaři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 17 Dub 2009 19:54 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 17 Pro 2004 22:27
Příspěvky: 702
Ja je zimoval na chodbe +15 °C. Ted jsem cerstve venku, foto udelam :-)

_________________
/*
omnis mundi creatura
quasi liber et pictura
nobis est in speculum
*/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 19 Dub 2009 20:55 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Díky radám na tomto fóru se mi letos poprvé zadařilo nařízkovat Fíkovník :!: .Potřeboval bych ještě poradit kdy přesazovat :shock: (řízky mají asi 2cm lístky) a kam a jaké podmínky(pod sklo nebo ne a popř. na jak dlouho).Fotky nestíhám :oops: .Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 06:05 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Teď je máš v čem?
V perlitu? ... pak je přesaď do substrátu a aspoň na týden dej sáčky kvůli vlhkosti.
V substrátu? ... pak se s nima párat nemusíš a mormálně je rozsaď ... :wink:
Ale v každém případě dokud se nechytí, nesmí na přímé slunce..

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 19:28 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 04 Lis 2008 15:37
Příspěvky: 184
Teď je mám podle rad v perlitu a chytly se všechny.Holt to chce poslouchat zkušenější.Sice asi čtvrtý :roll: ,tentokrát platný pokus.A díky. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ficus Carica - Fíkovník
OdeslatNapsal: 20 Dub 2009 20:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
no tak tu je moj figovnik, respektive asi figa borova ako sa vravi, po 6 rokoch prisla tento rok zima dost podivna, ked aj narcisy pomrzli, najar len odhnite listy som tahal. Asi to bolo tou vlhkostou, kedy moj figovnik, ktory mal na jesen cez 3 metre, teraz po radikalnom reze necele 2 m a kmen hruby skoro ako pet lahev, tuto zimu uz nerozchodi. Jedine tesne pri zemi zelene ocko, ale to z casti ktora bola asi pod 40 cm vrstvou snehu. Tak taketo je to nevyspytatelne v tej nasej centralnej europe. 5 zim v pohode a potom bum. Inak podla sledovani bolo minimum -16.


Přílohy:
figa.jpg
figa.jpg [ 168.84 KB | Zobrazeno 608 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1294 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 87  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz