CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 05 Čer 2024 20:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Atalantia
OdeslatNapsal: 30 Lis 2005 10:19 
Mám dotaz na prezimovanie rastlinky rodu Atalantia nako¾ko moja literatúra je na to strohá. Na int. slov. dendrologie som našiel vysvetlenie atalantia=eremocitrus, ale iné zdroje uvádzajú tieto ako samostatné druhy.
Zatial ju mám na studené prezimovanie s citrusmi na trifoliatach, kde už teraz je teplota 3st.C a bude to klesa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Lis 2005 12:18 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 09 Led 2004 08:09
Příspěvky: 343
Atalantia není Eremocitrus, je to samostatný rod v podčeledi Aurantioideae. Nevylučuji však, že některé z neplatných synonym pro Eremocitrus je uváděno i jak Atalantia. Podmínky pěstování by tuším měly být obdobné jako pro citrusy. Vzhledem k tomu, že jsem jeden stromek viděl ve Valencii ve sbírce citrusů, bude to asi pravda. Kouknu doma do databáze a případně to upřesním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 30 Lis 2005 12:43 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 14 Úno 2005 09:12
Příspěvky: 114
Trošinku teorie : Atalantia i Eremocitrus patří do Podskupiny Citrinae (vlastní citrusy). V této podskupině je mimo jiné (patří tam i rod Citrus) rod Atalantia a rod Eremocitrus. Jinak Eremocitrus má k citrusům blíže než Atalantia, protože je spolu s rodem Citrus zařazen do klasifikace "Pravé citrusy". Atalantií je spoustu druhů, kdežto Eremocitrus v klasifikaci je zařazen pouze jeden a to Eremocitrus glauca SWING, nazývaný také Atalantia glauca. Kdežto jednotlivé Atalantie se jako Eremocitrus nenazývají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Atalantia
OdeslatNapsal: 30 Lis 2005 23:15 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Já zimuji Atalantii ve studených podmínkách okolo 0 C, slabý mrazík určitě zažila 8) a z tohoto pohledu nebyl problém :) . Ovšem nevím, která z Atalantií to je, tam můžou být odrůdové rozdíly :idea: . Můj exemplář má původ v ITSZ Praze Suchdole.
Měl jsem i podobný a hodně příbuzný druh Severinia buxifolia, ale ta po předminulé zimě odešla ... :cry:, už i květy měla a přesto mě opustila :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: atalantia
OdeslatNapsal: 01 Pro 2005 19:43 
Ja citrusy zimujem až do - 5 stupnov tak neviem či ju mám prenies


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: atalantia
OdeslatNapsal: 01 Pro 2005 22:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Anonymous napsal:
Ja citrusy zimujem až do - 5 stupnov tak neviem či ju mám preniesť do teplešiho prostredia. Ta Atalantia od Petra je tiež na trifoliate takže by to asi zvládala. Peter nevieš upresniť ten druh?

Upřesnit druh neumím, s ITSZ už nemám delší dobu solidní kontakt.Pod nulou něco snese, ale -5 C dlouhodobně to by mohl být problém. :cry:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz