CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 16:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1321 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 17:58 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 21 Lis 2010 16:24
Příspěvky: 109
Bydliště: Brno
U nás ráno v 7 hod +0,1st., teď je 10,8st. a snad už by to mělo být tuto noc lepší. Nic jsem neschovávala ani nepřikrývala (jenom ibišky) a vypadá to, že všechno přežilo. Snad jsou zmrzlíci za námi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 18:01 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
u nas (spišská nová ves - 430m. n. m.) boli dnes rano 2 stupne :evil: ... citronovnik bol celi zvadnuty :shock: no ked som ho preniesol dovnutra tak za 2 hohiny vyzeral normalne... ma sa este ochladit takze ho teraz na par noci von nedam...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 18:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
ved prave, sem to este len ide, v piatok ma byt najvacsi mraz :( a to tak ze noc -1 a popoludni uz +18 a v sobotu tiez ze noc +2 cez den +21. Pride mi to extremne, teplotny rozdiel takmer 20 stupnov za cca 8 hodin???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 18:25 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Říj 2010 18:40
Příspěvky: 63
Bydliště: Liberec
miro napsal:
ved prave, sem to este len ide, v piatok ma byt najvacsi mraz :( a to tak ze noc -1 a popoludni uz +18 a v sobotu tiez ze noc +2 cez den +21. Pride mi to extremne, teplotny rozdiel takmer 20 stupnov za cca 8 hodin???

No to od Tebe není hezké, že si z nás děláš srandu, když už máme všechno zmrzlé. Co to je - mínus 1 stupeň? To je nějaký mráz? Dnes kousek od nás na Jizerce bylo - 16,5 st. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 18:51 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
Veď práve, mne sa tie predpovede slovenských meteorológov vôbec nepozdávajú, aj keď dúfam, že majú pravdu :P . U nás predpovedajú min. teploty 0 stupňov- je to čudné, lebo obvykle u nás príde počasie z Čiech tak za dva dni a býva tak plus dva stupne k tomu čo v Čechách.
No, ale radšej nech majú pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 18:54 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 10 Kvě 2004 21:32
Příspěvky: 539
Bydliště: Bratislava
ved presne, bude o 2 - 3 stupne menej a urcite to narobi skodu :( ze minus 16 v maji, to sa mi ani verit nechce.. Ved dnes vraveli ze v polsku bolo -7 kdesi a ze padol 60 rocny rekord..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 04 Kvě 2011 21:37 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
V květnu jsem vyndal ze skleníku jen mrazuvzdorné citrusy a hned to pěkně schytaly.Po včerejším vichru s 10 cm sněhu,dnes ráno na zahradě -5,5 stupně ve 2 metrech.Při zemi ještě větší mráz.Veškeré letošní výhony citranží i citrumel,včetně semenáčů zmrzlé visí černé dolů.Trifoliáty také ošlehlé - namrzlé,ale nevypadají tak zle.Ve skleníku to nespadlo pod +2 stupně takže ostatní citrusy o.k.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2011 06:24 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Říj 2010 18:40
Příspěvky: 63
Bydliště: Liberec
Dnešní ráno lepší - jen -3,5 st, takže slabý odvárek včerejška. Ale už by to mohlo dát pokoj. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2011 18:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 30 Pro 2007 23:32
Příspěvky: 481
Bydliště: Česká Skalice Švermova 702
Tak přátelé po středečním a dnešním mrazu pomalu nemusím chodit do práce. Všechny ovocné stromy které kvetou nebo byly po odkvětu jsou totálně zmrzlí, jedná se o hrušky,jabloně,švestky,meruňky a broskve. Jinak to odnesli dále ořešáky,rozkvetlé jahody,brambory no prostě všechno. Letos nebude co sklízet. Jo abych nezapoměl tak mě taky zmrznul fík, celou zimu jsem ho měl ve sklepě a hlídal jsem ho jak oko v hlavě. Už začal krásně růst a nasazoval plody a zůstalo jen zmrzlé torzo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2011 18:46 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 24 Říj 2010 17:10
Příspěvky: 254
Bydliště: Spišská Nová Ves, 420 m. n. m.
ja som moje stihol dat do vnutra... v tomto pripade je satstie ze mam len balkon...

_________________
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2011 20:21 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Na brambory mají výhodu ti kdo bydlí ve vyšších polohách. My je ještě nestačili ani zasadit , tudíž na nich nemohlo nic zmrznout :mrgreen: jinak je zmrzlé všechno co zmrznout mohlo - jabloně to možná nějakým způsobem rozdýchají , protože ještě nekvetou. Zatím vykvetly jen ty středové květy a ostatní jsou zavřené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 05 Kvě 2011 21:42 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2011 22:34
Příspěvky: 97
Bydliště: trenčín
ach tolke skody..... :( sucitim s vami

_________________
Dominik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 06 Kvě 2011 17:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 06 Kvě 2009 13:57
Příspěvky: 39
Tak na vysočině byly tři noci za sebou kolem - 1 , hrušně a jabloně vypadají ok, ale kiwi to schytalo pěkně, i když něco přeci jen zůstalo zelené.


Přílohy:
kiwi arguta mraz 6.5.2011.jpg
kiwi arguta mraz 6.5.2011.jpg [ 220.31 KB | Zobrazeno 880 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 06 Kvě 2011 19:45 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Tak mé kiwi je celé černé,snad z něčeho obrazí.Jo jarní mrazy ve vegetaci je úplně něco jiného než v zimě,kdy jsou rosltiny ve vegetačním klidu.Ve stud.skleníku bylo v zimě nejníže kolem -8 st a všechny mrazuvzd.citrusy vcelku v pohodě.Při těchto mrazech(při zemi bylo 8-9 st)je to ještě horší než jsem včera psal.Citranž Savage je v háji celá-snad z něčeho obrazí,roubovaná trifoška také celá visí,zmrzly i loňské listy které v zimě neopadaly.Semenáče trifoliáty silně omrzlé,ale staré výhony s listy asi vydrží.Nejlépe dopadlo překvapivě roubované citrumelo,kterému zmrzly jen letošní výhony.Úplně nejlépe dopadly puklice.Ty vydržely tenhle mráz a i dnes jsem nějaké na trifoškách objevil..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Počasí na území ČR
OdeslatNapsal: 07 Kvě 2011 12:08 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 19 Úno 2011 21:25
Příspěvky: 362
Bydliště: Krásno nad Teplou
Byl jsem nešťastný z té spouště, ale porovnám li to s vámi, které ovocnářství živí, či zelinářství živí tak se mi vlastně nic nestalo. Musí to být nepříjemná bezradnost. No počasí tohohle roku nám dalo na frak. Příroda ukázala, co umí. V dubnu červencové horka a v květu lednové mrazy. Já když přijel do práce, tak louže byly zamrzlý skoro půlcentimetrovým ledem. I na kamenech v potoce se zase dělaly kry. Paradoxně jeřáby, břízy a javory, které už mají velké listy to snad ani nepocítily. Poškození lesních dřevin žádné. Citlivé druhy jako jedle a buk ještě nenarašily, respektive narašily pupeny, ale nemají zatím žádné výhony.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1321 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz