CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 13:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 05 Zář 2010 21:22 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petře, nenech se zviklat dočasnou nepřízní osudu ... nerušeně užívej dovolenou, třeba se někde objeví.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 06 Zář 2010 22:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
jankust napsal:
Hlavně že jste v pořádku dojeli.
šnek napsal:
Petře, nenech se zviklat dočasnou nepřízní osudu ... nerušeně užívej dovolenou, třeba se někde objeví.
Nasel jsem na netu rakouske Ztraty a nalezy a napsal tam a plus to podslal na do mest, kde mohl zustat - Salzburg, Watens a Innsbruck, ale zatim zadne pozitivni zpravy.

Zdravím z nejsevernějších míst v Evropě s pěstovaním citrusů ve venkovní půdě. Mám spoustu fotek, doufám, že nedopadnou jak notebook.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 07 Zář 2010 06:38 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Věřím, že se v pořádku najde .... a těším se na spousty fotek. Užívej prodlouženého léta, u nás je to již docela "síla", neboť dnes ráno ukazovalo teplotní čildo jen 2,8C.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 07 Zář 2010 07:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 17 Bře 2010 10:41
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 305 m.n.m
Petře také přeji úspěšné nalezení NB a těším se na spousty fotek.

_________________
Miloš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 19 Zář 2010 14:44 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Tak co jak si se měl? .... a co noťas, doufám, že se našel.
Já pro změnu mizím v sobotu na Krétu .... kam jinam, že ano, když už se u mne "novinkám" právě z Kréty tak hezky daří. Kdyby bylo třeba (či i možnost) něco tam dovést či naopak přivést, tak to lze teoreticky zajitit, auto budu mít půjčené .... i když se na mne manželka při zmínce o tomto zatváila tak, že bych to nikomu nepřál vidět :-) :-)

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 19 Zář 2010 15:30 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 31 Led 2010 22:05
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha, Děčín
Uprimne zavidim, ja budu v tomhle cim dal tim chladnejsim pocasi drepet doma. Tak uzivej dovolenou a pozdravuj Kreteny....nebo Kretany? Mno to je fuk. A jestli budes moci tak koukni do soutesky Samaria, je pry nadherna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 19 Zář 2010 15:52 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Já jedu na Krétu ve středu 29., takže těsně po šnekovi - třeba se někde potkáme :D .
Taky budu pátrat po citrusech.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 20 Zář 2010 18:46 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 20 Dub 2008 13:14
Příspěvky: 402
Bydliště: Slovensko- Trenčín
Dnes som sa vrátil s 8 dňového výletu Amsterdam- Londýn- Paríž. Okrem iného som bol v Paríži vo Versailles a stihol osm prejsť len Oranžérium. Bolo to pre mňa dosť pekná skúsenosť, urobil som aj pár fotiek, tak hodím zajtra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Zář 2010 07:41 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Tak co jak si se měl? .... a co noťas, doufám, že se našel.
Já pro změnu mizím v sobotu na Krétu .... kam jinam, že ano, když už se u mne "novinkám" právě z Kréty tak hezky daří. Kdyby bylo třeba (či i možnost) něco tam dovést či naopak přivést, tak to lze teoreticky zajitit, auto budu mít půjčené .... i když se na mne manželka při zmínce o tomto zatváila tak, že bych to nikomu nepřál vidět :-) :-)
Noťas se nenašel, takže dovolená se prodražila :cry: , ale prachy nejsou všechno. Horší je být 8 dní v kuse a téměř 24 hodin denně s jednou ženskou a tak jsme měli takové typické italské manželství, po 3 dnech jsem ji chtěl odvést na vlak a poslat domů :lol: . Až tato vážně míněná vyhrůžka pomohla, o NB se přestalo mluvit (zakázal jsem to), ale přišly další 2 menší průšvihy-o tom později. Jinak je to super místo na dovolenou ( i citrusy) na to, že je to takový kousek (850 km).

Michale, už jsi nenapsal, zda jsi navázal kontakt s Evtichiosem, pokud s ním budeš mluvit, pozdravuj ho ode mne a ptej se, zda už má genetické výsledky zjišťování odrůd ode mne. Když byl tenkrát u nás, dak jsem rouby nejasných odrůd, rouby se u nich chytly, pěkně rostly, ale pouze ty výsledky se nějak nedostavují. A ještě se mně m.j. od něj ujalo tangelo-nazýval ho jako vývoj-vývojové-prostě nově šlechtěná odrůda a dotaz mám, zda už má odrůda nějaký název.

Rade, Jankust, Miloš-díky chlapi za přání. Já po návratu totálně nestíhám nic a na forum se prakticky nedostanu.

Kal-el - Versailles samozřejmě vlož (já mám z oranžerie stovky fotek z r.2008 a dosud jsem to nedokazal sem dát :oops: :( ), ale ještě mrkni, zda do tohoto topicu. Oranžerii ve Versaj na forum už někdo dával(nevím přesně, možná Ondra Stískal) a tak lepší by bylo přidat to k tomu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 15 Říj 2010 08:53 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
To mne mrzí, maslel jsem, že se najde .... ale časy se prostě mění.

Reportáž a fotogalerie z mé návštěvy Kréty je zde : http://citrusy.xforum.cz/viewtopic.php? ... p=402#p402

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 17 Říj 2010 19:44 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Michal Faltýnek napsal:
Já jedu na Krétu ve středu 29., takže těsně po šnekovi - třeba se někde potkáme :D .
Taky budu pátrat po citrusech. Michal
Tak co Michale ? Napiš něco, potkal jsi se s Evtichiosem Protopapadakisem ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 17 Říj 2010 20:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Omlouvám se, ale tenhle týden jsem měl poněkud náročnější, takže nestíhám.
S panem Protopapadakisem jsem se sešel, byť jen asi na 2 hodinky, byli jsme s manželkou a dcerou u něj doma, zajeli jsme na jeho pozemek a pár roubů jsme dovezl - ranou klementinu Carte Noir a dva zajímavé hybridy - Satsuma x Encore Mayo a jako potenciální podnož hybrid mandariny Cleopatra a bigarádie. K tomu ještě plodící místní semenáč lajmu.
Pár posledních roubů rozdám zítra kolegům z Prahy.
Až zmenším fotky, tak sem nějaké dám a napíšu více.
Jinak jsem dnes "škodil" v Receptáři, točili to před měsícem, ještě tam někdy budu jednou.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 17 Říj 2010 20:40 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Michale, ty rouby si už rezervoval, nebo se taky múžu o ně ucházet?
Kombinace bigarádie a kleopatry vydatá zajímavo. Vzhledem k tomu, že bigarádie je vzrústná a kleopatra nikoliv, tak si netroufám odhadnout, co z toho vzniklo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 28 Lis 2010 07:24 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Při brouzdání na netu jsem objevil toto - http://www.visitlimonesulgarda.com/pdf/ ... 0Garda.pdf . Tím současně naznačuji, že se již delší čas těším na reportáž od Petra :D

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 28 Lis 2010 14:18 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Při brouzdání na netu jsem objevil toto - http://www.visitlimonesulgarda.com/pdf/ ... 0Garda.pdf . Tím současně naznačuji, že se již delší čas těším na reportáž od Petra :D
Ano, tuto publikaci jsem si barevně vytisknul a dle hledal jednotlivé pěstírny citrusů, zvané zde "limonaia" (dle dřívě převážně pěstovaných citroníků). U nás se ujal název od Francouzů L′Orangerie-oranžerie, kteří ve Versailles měli převážně pomerančovníky (hořké-bigaradie).
Šneku, zatím pořád nestíhám,ale v druhé polovibě prosince už to bude lepší a tak začnu. Zatím mám zpracovanou cestu k jezeru (Salcburg, Wattens, Innsbruck, Bolzano a Trento), ale to nemá přímou souvislost s citrusy a tak jsem to sem nedával. Časem to snad vložím na své stránky, teprve nyní tam vkládám únorovou cestu za citrusy v Mentonu:
http://www.citrus-collection.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz