CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 27 Dub 2011 19:39 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Nejspíš jsem ještě jsem nepřestal být snílkem, že bude líp a líp :-)
Petře, časem (za cca měsíc ... to je to snílkovství :-) a nebo naopak realita, smutná? ) se toho ujmu, přístup od tebe mám, postupně to sem začnu vkládat. Bylo by škoda, kdyby to zůstalo takto skryté, tím spíše, že je to již hezky vytvořené.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 27 Dub 2011 19:51 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
šnek napsal:
Nejspíš jsem ještě jsem nepřestal být snílkem, že bude líp a líp :-)
Petře, časem (za cca měsíc ... to je to snílkovství :-) a nebo naopak realita, smutná? ) se toho ujmu, přístup od tebe mám, postupně to sem začnu vkládat. Bylo by škoda, kdyby to zůstalo takto skryté, tím spíše, že je to již hezky vytvořené.

Co dodat- velmi dobrá zpráva :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 27 Dub 2011 20:37 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petře, procházel jsem to, nechtěl jsem to odkládat, co můžeš udělat dnes, udělej raději hned a poslat na úvod ukázku, ale myslím, že jsem nabídl něco co sám v plné podobě taky časově nezvládnu. Buď budu muset s tvým souhlasem redukovat to ohromné množství fotek jen na ty nejnutnější, z toho vkládání a čekání při nahrávání bych se asi definitivně zbláznil a nebo z toho mohu udělat pdf-ka, umístit je někam na web a vkládat jen odkazy na ně (ke stažení ucelených částí celého seriálu).
O víkendu ti nastíním naznačenou představu.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 28 Dub 2011 05:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Jasně Šneku, co uděláš, to bude. Jak jsem psal, já už nezvládnu skoro nic. Ale pomoci bych musel - třeba alespoň označit odrůdy, např. v posledních fotkách z dubnového kvetení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 23 Kvě 2011 21:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Před pár hodinami jsem se vrátil z Londýna a přes nabitý program jsem si našel trošku času pro jednu citrusářkou raritu. Před odjezdem jsem vůbec neměl čas se připravovat a tak na poslední cvíli před něměckými hranicemi jsem zavola Markovi Svítkovi, aby mně našel adresu grepu ve volné půdě. Pamatoval jsem si to z nějaké diskuze (zde na fóru ?) nebo spíše článku v Citrusáři, kdy tuto raritu uvádí na svých stránkách londýnský věhlasný citrusář Mike Saalfelds. Marek mně napsal SMS s adresou i nejbližší stanicí metra. Je to v Chelsea, sice jsem tu bránkáře Petra Čecha nepotkal ale Physic gardens jsem lehce našel, bylo to vedle vojenského muzea. Na vložení fotek nebudu mít rychle čas, tak alespoň odkaz, jak o tom píše Mike.:
http://www.saalfelds.freeserve.co.uk/chelsea.htm
Jo ještě jsem se tam ptal zaměstnance, kolik tam mají nejnižší teplotu. Vím jaké je zhruba klima v Londýně, ale -4C bylo přesto překvapivé.
Marku díky za pomoc.
Ještě to chtělo navštívit jiné zahrady, alespoň Kew Gardens, škoda třeba někdy příště. Radoslave ty jsi tam byl ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 24 Kvě 2011 06:32 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 04 Srp 2005 06:18
Příspěvky: 431
Bydliště: Nemšová, 212 m. n. m.
V Kew Royal Botanical Garden som ešte nebol, ale ich stránka http://www.kew.org ma celkom navnadila - teda až na to vstupné £13.90 :D, keď pôjdem najbližšie navštíviť bratranca, ktorý žije v Londýne, určite sa tam zastavím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 25 Kvě 2011 12:33 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 18 Dub 2007 08:09
Příspěvky: 2900
Bydliště: Brno
Petr Broža napsal:
Jasně Šneku, co uděláš, to bude. Jak jsem psal, já už nezvládnu skoro nic. Ale pomoci bych musel - třeba alespoň označit odrůdy, např. v posledních fotkách z dubnového kvetení.


Jen jsem to dopasal a přistalo na mne tolik práce, že si ani .... nicméně přisíbené vedu v patrnosti a pokusím se s tím časem něco udělat.

_________________
Nemám skleník, citrusy pěstuji v nádobách, venku jsou od začátku dubna až do vánoc
http://www.citrusy.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 21 Čer 2011 14:27 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Srp 2008 12:38
Příspěvky: 3
Zdravím,
nevím zda to bude vhodně umístěný dotaz.
Máte určitě někdo zkušenosti s dovozem rostlinného materiálu. Nebude to v zavazadle, ale pravděpodobně letecky ze Španělska. Předpokládám, že na hranicích mohou prudit a bude nutné takovou zásilku vybavit nějakým fytocertifikátem. Nerad bych, abych to musel dohánět dodatečně a mezitím rostliny skončily někde ... než bych vyřídil potřebné papíry. Jednalo by se o novinky citrusů.
Můžete prosím poradit?
Díky Václav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 21 Čer 2011 14:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Letecky jsem zatím dovážel pouze rouby a ty jsem klidně zapakoval do kufru (např. v PET lahvi) a nikoho to nezajímalo.
JInak je to asi opravdu na fytocertifikát, ale s tím nemám zkušenost.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 27 Říj 2011 19:41 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 29 Zář 2009 19:46
Příspěvky: 392
Bydliště: Praha, Košice
Citrusy v Mentonu http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096911352-objektiv/211411030401023/, od 15. minuty.
Michale, myslím, že příště budu mít chuť jít taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam v Evropě
OdeslatNapsal: 27 Říj 2011 20:47 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Jo, příště nesmíš odmítnout nabídku na cestu. :cry: Většinou když někam jedeme, tak víme proč. :wink:
Michal


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 221 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz