CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 12:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 09 Lis 2008 12:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Prosim, poradte nejaky systémový insekticid účinný na puklice. V obchodoch vždy počujem, že Actelic sa už nevyrába a že Sumithion tiež nie, vraj pred rokom sa mu nepredĺžila licencia. Majú len Talstar, Nurelle D, nejaký Puklistop ( ale tejto komercii nejak neverím). Mám tu Talstar 10EC ale nie je systémový, idem ho vrátiť. Na mráz sa nespolieham, kým zavíta na moj balkon, tak mi puklice citrusy zožerú.
Diky
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 09 Lis 2008 16:44 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Kamil, ja používam DIAZOL 50 EW. Je to náhrada BASUDINu 600 EW. Nie je síce systémový, ale puklice ti spoľahlivo zahubí. Len musíš k nemu dať nejaké zmáčadlo napr,: CITOWETT, alebo stačí aj obyčajná JAR atď...

Tu máš link:

http://www.abczahradkar.sk/diazol50ew.htm

Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 09 Lis 2008 20:27 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Mitas, diky za odpoved. Zatial som bol v obchode a doniesol som si odtiaľ Nurelle D a podla navodu by to malo byt riadne svinstvo, kontaktny, požerovy a dychaci insekticid a vyraznym fumigačnym efektom, prenika do rastlinnych pletiv ale nie je rozvadzany cievnymi zvazkami. Uvidime, ak s tym nepochodim, tak skusim ten Diazol.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 23 Lis 2008 12:04 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Tak, kupil som to Nurelle a tyzden po striekani vidim, že puklice hromadne schnu. Vcera som postriekal ešte raz a snad mi pomožu aj nizke teploty na zasklenom balkone. V mojom novom byvani je toto prva zima, tak nemam predstavu, ake minimalne teploty možem na balkone dosiahnut.... snad bude aj slabo po 0 ale naozaj len slabo... :roll:
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 23 Lis 2008 23:00 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Tento rok mne opět trápily puklice a tak jsem jim to vracel i s úroky.Zkoušel jsem uvedený Nurelle D i Talstar,nebo jak se to jmenuje,ale bylo bez valných účinků.Nejvíc zabral Biooil ve slabší koncentraci.Stále však nějaké ty puklice se stále objevovaly.
Loňské pokusy s omrzáním nezabraly.Jedna dvě noci na mrazu a puklice stále žily.Letos jsem citrusy uklízel až minulý týden,po dlouhém chladném pobytu citrusů venku se slabšími mrazíky a hle.Ať jsem hledal sebevíce,potvoru puklicovou jsem nenašel ani jednu...I když vím,že se určitě během zimování zase objeví,tak tohle zabralo
Sakra ten šnek měl pravdu...ale to bylo strachu,jestli mi citrusy nezmrznou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 24 Lis 2008 17:01 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
tyto přípravky bez pořádného smáčedla nefungují to samé platí pro Vertimec. :wink: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 22 Bře 2009 22:41 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 28 Dub 2007 11:07
Příspěvky: 22
Zdravím všetkých pestovatelov
Tak prečítal som si celé forum o pukliciach dozvedel som sa tu všetky možno prípravky vedel by mi prosím niekto poradiť ktorý je najlepší alebo nejako chronologicky zoradiť zajtra idem kupíť : Nurelle D, alebo Diazol 50EW, alebo ten BioOl tak uvidím mám tie potvory puklicovité ale mám tam aj velké plody ktoré by o dva tri týždne mohli byť zrelé tak neviem čím to bude lepšie postriekať ?????
Dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 23 Bře 2009 06:56 
Offline
Citrusář
Citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Bře 2007 13:50
Příspěvky: 1415
Bydliště: Tišnov
Ten nejlepší přípravek je už letos nedostatkové zboží - zima... :wink:

_________________
http://www.subtropickerostliny.estranky.cz/
Fórum: http://www.subtropicke-rostliny.cz/forum/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 23 Bře 2009 17:12 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Keď si už toľko vydržal (alebo aj tvoje citrusy), tak už tie 2-3 týždne vydrž, ober úrodu, a až potom striekaj ! Väčšina prípravkov má ochrannú dobu od 14-21 dní ! Rozhodne by som neradil používať nejaký Bio olej ! Týmto tak akurát zalepíš prieduchy na listoch a taktiež sa na listy postriekané olejnatým prípravkom lepí prach.
Pokiaľ použiješ akýkoľvek iný postrek, nezabudni do neho pridať zmáčadlo, (napr.Citowett, Silvet L77,alebo Agrovital) inak ti postrek stečie po listoch bez účinku. Rozprašovačom rastlinu
"poriadne poumývaj", postrek sa musí dostať naozaj všade, lebo inak si robil zbytočnú robotu.
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 23 Bře 2009 22:17 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Lemon napsal:
Sakra šnek měl pravdu...ale to bylo strachu,jestli mi citrusy nezmrznou.


Suhlasim a potvrdzujem, po pukliciach ani stopy, okrem tych uschnutych. V januari bolo vela dni na zasklenom balkone s teplotou okolo -1 až -3, raz dokonca -5, do ineho vlakna som tu daval grafický priebeh teplot:
viewtopic.php?f=5&t=1577&st=0&sk=t&sd=a&start=600
Ale v novembri som postrekoval s Nurelle D, aj ten mohol prispiet k vyhubeniu puklic.... :roll: i ked isto nie všetkych.
Či puklice spolahlivo podochli, sa ukaže tak o mesiac, dva...
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 12 Dub 2009 21:40 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Nurelle D:
Příloha:
Nurelle D.JPG
Nurelle D.JPG [ 123.91 KB | Zobrazeno 1069 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Dub 2009 09:46 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Kamco napsal:
Lemon napsal:
Sakra šnek měl pravdu...ale to bylo strachu,jestli mi citrusy nezmrznou.


Suhlasim a potvrdzujem, po pukliciach ani stopy, okrem tych uschnutych. V januari bolo vela dni na zasklenom balkone s teplotou okolo -1 až -3, raz dokonca -5, do ineho vlakna som tu daval grafický priebeh teplot:
viewtopic.php?f=5&t=1577&st=0&sk=t&sd=a&start=600
Ale v novembri som postrekoval s Nurelle D, aj ten mohol prispiet k vyhubeniu puklic.... :roll: i ked isto nie všetkych.
Či puklice spolahlivo podochli, sa ukaže tak o mesiac, dva...
Kam


Pokus s mrazem jsem loni nedobrovolně zopakoval s několika rostlinami. Prošly dvě rána po sobě mrazem(nemám tam teploměr, takže nevím jakým). Pasiflora coerulea-v pohodě,Pasiflora edulis pětiletá rostlina v asi 40 l květináči totálně zmrzla a neobráži ani z kořenů.
Meyer na kterém jsem jeden pokus s mrazem již rok před tím vykonal(všechny větvičky zmrzly, ale na jaře z kmene obrazil) přežil tentokrát bez úhony. Citroník No13 na pomelu- omrzly konečky a některé listy(nevyzrálé listy a dřevo), jinak v pohodě.
A puklice, které byly před mrazem v hojném počtu na těch dvou citrusech ? Nějaké zmizely, ale teď už se mají zase čile k světu :evil: .

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Dub 2009 18:55 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 25 Pro 2007 12:00
Příspěvky: 357
Bydliště: Trnava, Slovenská republika, 167 m. n. m.
Vidím, že Šnek s vami opäť poriadne "vybehol" :!: :lol:
Mráz možno niektorých jedincov zničí, ale vajíčka pod puklicami určite nie. Divím sa vám, že svoje rastliny vedome ničíte vystavovaním mrazu a niektorí z vás opätovne !
Myslím, že keby to bolo s tým mrazom také jednoduché, tak by sa chemické prípravky proti pukliciam asi nevyrábali.
Milan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 14 Dub 2009 21:32 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Tak v mojich balkonovych podmienkach to nie je žiadne velke riziko. Teploty pod nulu klesajú len v silných mrazoch vonku a citrusy sú v zime pomerne odolné. Okrem niektorých druhov, ale tie ja nepestujem. :wink: Okrem toho som použil aj Nurelle, preto nie som schopny potvrdit 100% učinok mrazu na puklice.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puklice
OdeslatNapsal: 15 Dub 2009 10:38 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
mitas napsal:
Vidím, že Šnek s vami opäť poriadne "vybehol" :!: :lol:
Mráz možno niektorých jedincov zničí, ale vajíčka pod puklicami určite nie. Divím sa vám, že svoje rastliny vedome ničíte vystavovaním mrazu a niektorí z vás opätovne !
Myslím, že keby to bolo s tým mrazom také jednoduché, tak by sa chemické prípravky proti pukliciam asi nevyrábali.
Milan


Psal jsem, že loni to bylo nedobrovolně :!: :wink: .

_________________
Pedro
http://www.pedro-vyskov.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 301 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz