CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Dub 2024 00:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kalamondin - Citrus madurensis
OdeslatNapsal: 23 Lis 2005 23:18 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Zář 2005 10:09
Příspěvky: 35
Bydliště: PRAHA
Obrázek

:lol: Takhle vypada tri roky po zakoupeni ale plody jsou dobre asi jen v caji :cry: :cry: :cry:

POZNAMKA:Dovolil jsem si upravit ti kod aby se nam ukazala cela fotka hned a ne az po kliknuti .Admin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kalamondin
OdeslatNapsal: 24 Lis 2005 07:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07 Říj 2005 18:48
Příspěvky: 33
Bydliště: Bechyně
Také posílám pár fotek mého kalamondinu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
Milan M.


Naposledy upravil Mišáni Milan dne 25 Lis 2005 23:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Lis 2005 08:13 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Zář 2005 10:09
Příspěvky: 35
Bydliště: PRAHA
Ta druha fotka to je take kalamondin? Me to spis pripomina muj jeste pred mesicem hojne olisteny citrus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pochvala
OdeslatNapsal: 24 Lis 2005 10:55 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 27 Kvě 2005 08:48
Příspěvky: 13
Bydliště: Jesenice u Prahy
No to je nádhera ...

_________________
Medvěd


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 11:55 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
PAVKA napsal:
Ta druha fotka to je take kalamondin? Me to spis pripomina muj jeste pred mesicem hojne olisteny citrus.


Možná se budeš divit, ale kalamondin je citrus!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 12:59 
Ještě k té Druhé fotce-To asi bude těžko kalamondin.Vidím tam trn a na mém kalamondinu ještě žádný "špicholec" :) nevyrostl.I ten tvar mladých plodů je trochu jiný než na kalamondinu,který mi právě odkvétá.Také ty listy..no nevím.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 19:15 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
No tak se taky musím pochlubit a zároveň vyzkoušet vkládání fotek :)
Toto je můj kalamondin těsně poté co jsem ho koupil a přesadil. Poté dva roky skoro vůbec neplodil až letos na podzim. Na další fotce je po dvou letech. Konečně začal kvést a plodit :) Sice to není moc vidět, ale napočital jsem na něm asi 30 malých plodů a minimálně 50 nových květů :D
Obrázek
Obrázek

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 19:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Lemon napsal:
Ještě k té Druhé fotce-To asi bude těžko kalamondin.Vidím tam trn a na mém kalamondinu ještě žádný "špicholec" :) nevyrostl.I ten tvar mladých plodů je trochu jiný než na kalamondinu,který mi právě odkvétá.Také ty listy..no nevím.

Dobrý postřeh :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 19:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Michal Kazda napsal:
No tak se taky musím pochlubit a zároveň vyzkoušet vkládání fotek :)
Toto je můj kalamondin těsně poté co jsem ho koupil a přesadil. Poté dva roky skoro vůbec neplodil až letos na podzim. Na další fotce je po dvou letech. Konečně začal kvést a plodit :) Sice to není moc vidět, ale napočital jsem na něm asi 30 malých plodů a minimálně 50 nových květů :D


Mnohem důležitější je, že se krásně olistil :) a září z něho vitaliata :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 20:35 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Lemon napsal:
Ještě k té Druhé fotce-To asi bude těžko kalamondin.Vidím tam trn a na mém kalamondinu ještě žádný "špicholec" :) nevyrostl.I ten tvar mladých plodů je trochu jiný než na kalamondinu,který mi právě odkvétá.Také ty listy..no nevím.

mě to taky připomíná malé citrónky :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 23:36 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07 Říj 2005 18:48
Příspěvky: 33
Bydliště: Bechyně
Lemon napsal:
Ještě k té Druhé fotce-To asi bude těžko kalamondin.Vidím tam trn a na mém kalamondinu ještě žádný "špicholec" :) nevyrostl.I ten tvar mladých plodů je trochu jiný než na kalamondinu,který mi právě odkvétá.Také ty listy..no nevím.



Omlouvám se ,ale chybička se vloudila :oops: Samozřejmě ta druhá fotka není Kalamondin,ale malé plody Lemonime La Vallete.Kalamondin nemá trny,takže se ješte jednou omlouvám.Už sem to opravil.Tentokrát to je opravdu Kalamondin.

_________________
Milan M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Lis 2005 23:56 
No tak to mně těší,že zrovna ta fotka je odrůda La Valette.Citrus limon La Valette je jeden z mých posledních přírustků mezi citroníky,jak řízkovaný,tak naroubovaný a vidím co mi brzy vyroste...snad :)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2005 11:20 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 07 Říj 2005 18:48
Příspěvky: 33
Bydliště: Bechyně
Když tak koukám na vaše fotky,tak musím smeknout.Jak to děláte,že máte ty stromky tak bohaté?Ať se snažím sebevíc,tak mi vždycky vznikne koště :roll: Snažím se to zastřihávat podle literatury,jenže potvůrky vždycky vyrazej tam kde nemaj :cry: Pak z toho mám košťata :!:

_________________
Milan M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2005 13:53 
Offline
Správce systému
Správce systému
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Kvě 2005 16:20
Příspěvky: 548
Bydliště: Jaroměřice n. R.
Mišáni Milan napsal:
Když tak koukám na vaše fotky,tak musím smeknout.Jak to děláte,že máte ty stromky tak bohaté?Ať se snažím sebevíc,tak mi vždycky vznikne koště :roll: Snažím se to zastřihávat podle literatury,jenže potvůrky vždycky vyrazej tam kde nemaj :cry: Pak z toho mám košťata :!:

Já rostlinky zasřihávám každé jaro na venkovní pupeny stejně jako jabloně :) Když vyrašej nějaký pupeny, který nechci, tak je vyštípnu. No a ono pak větvičce nezbyde nic jiného, než aby vyrašila tam kde chci já :) Taky záleží, kde je pěstuješ. Já je letním venku a oni se korunky pěkně rozrostou do všech stran. Za oknem se z korunky stane placka :( Pak je dobrý rostlinku pootáčet.

_________________
Mich@l


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2005 22:55 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Michal Kazda napsal:
Mišáni Milan napsal:
Když tak koukám na vaše fotky,tak musím smeknout.Jak to děláte,že máte ty stromky tak bohaté?Ať se snažím sebevíc,tak mi vždycky vznikne koště :roll: Snažím se to zastřihávat podle literatury,jenže potvůrky vždycky vyrazej tam kde nemaj :cry: Pak z toho mám košťata :!:

Já rostlinky zasřihávám každé jaro na venkovní pupeny stejně jako jabloně :) Když vyrašej nějaký pupeny, který nechci, tak je vyštípnu. No a ono pak větvičce nezbyde nic jiného, než aby vyrašila tam kde chci já :) Taky záleží, kde je pěstuješ. Já je letním venku a oni se korunky pěkně rozrostou do všech stran. Za oknem se z korunky stane placka :( Pak je dobrý rostlinku pootáčet.

Já je taky letním venku a pak mám problém je na zimu na to okno nacpat :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 56 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz