CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 15:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: citroník
OdeslatNapsal: 27 Úno 2006 12:56 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Iva Hažmuková napsal:
Michal Kazda napsal:
Já když začínal s citrusy před 5-ti lety, tak to bylo hlavně kvůli citroníku. Teď mám 3 pomeranče a 4 mandarinky, laim, grep, trifoliatu, kalamondin a kumkvat. A z citroníků jen umírajícího Meyera a tento rok neplodící Eureku :( Ach jo, já se asi citrónů nedočkám :cry:

Michale, rozhodně nezoufejte :!: Kdo si počká, ten se dočká :D
Já mám citrusy přes dvacet let a první citron jsem sklidila až v prosinci 2004 :twisted: Inu ... trpělivost růže pardon citrony! přináší :D


To je tedy opravdu ohromná trpělivost. To bylo vody, hnojiva, postřiků, zeminy, rašeliny, písku, hodin dřiny, peněz a těch nervů.
Že ses na to pro pár citronů nevykašlala :lol: :lol:
Jak jsi oslavila ty dvacetiny kulatiny ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Úno 2006 13:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
=>Pedro

i neplodící rostlinka může vypadat dobře..a po 20ti letech je to aspň větší radost..

Já mám pomeranč ze semínka a má 5 nebo 6 let, ale počítám ještě s dalšíma 5-6 lety, než zaplodí aspoň nějaké prcky.. :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Úno 2006 16:41 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Souhlasím s tebou Klokočí.
Já to myslel jako poklonu. Spíš jsem místo tvojí reakce čekal reakci od Ivy. Třeba, že to zapila pomerančovým džusem. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Úno 2006 11:19 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pedro, tohle je na delší odpověď:
1. Já mám krédo: když už něco dělám, tak to dělám pořádně :!: A když nic nedělám, tak taky pořádně :oops: :lol:
2. Z úplně původních citrusů nemám nic - ty nejstarší jsou až z r. 1993. I proto jsem koupila již plodící citroníky (Novogruzínský, Meyer). Jenže u mne zase neplodí :evil: Takže teď už je to pro mne takříkajíc "věc cti" :wink:
3. Klokočí má pravdu - i zelená rostlina je krásná a aspoň ten meyer je ozdobný i květem. Novogruzín jsem navíc nechala pořádně namrnout ve skleníku (jak dopadl, je na tématu mrazů ve skleníku), tak snad se už lekne a zakvete.
4. K té oslavě: já slavím s každým sklizeným plodem, s každým úspěšným roubováním, tak nepotřebuji žádné zvláštní přípitky :wink: Věřte mi, nejhezčí oslavou je radost z krásy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Úno 2006 12:10 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Ivo,
tak to jsme na tom podobně.
Moje první rostlinky jsem měl někdy v roce 85 a už taky žádná není mezi námi. Z citrusy jsem přestal jako mnoho jiných po 89 a znovu jsem začal o deset let později než ty. Tedy 03. Protože pěstování ze semínka je běh na pár let, koupil jsem hned hotové rostliny. (Semínka seji také). Na Majeru jsem měl už od prvního roku vždy nějaký citron. Po letošním podzimu nemá ale ani jeden list a asi letos nezaplodí. Zato na pom. Hamlin už poprvé po 3 letech raší květy :) .
A nemysli si. Když jsem letos na Vánoce přinesl ze schodů ten loňský jediný citron, tak si manželka myslela, že jsem se zbláznil.
A měla pravdu, ale to už dávno. No asi to tušila už dřív. Třeba, když jsem před davy turistů u vstupu do starého města v Dubrovníku zuřivě třásl se stromkem bigarádie a snažil se setřást jeden starý plod. Protože záhonek pod ním měli kvalitně zalitý, tak jsem potom na asfaltu dělal ještě blátivé stopy.
Uf, nějak jsem se rozkecal.
Jestli se potkáme na roubování, tak to můžem probrat :) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Úno 2006 20:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Pedro, pokud pečete doma cukroví, udělal jste zásadní chybu - ten jeden citron jste měl jako já sklidit již před vánocemi, aby byla čerstvá kůra do lineckého, a manželka by Vás jistě velmi pochválila... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 28 Úno 2006 23:10 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Pedro napsal:
Třeba, když jsem před davy turistů u vstupu do starého města v Dubrovníku zuřivě třásl se stromkem bigarádie a snažil se setřást jeden starý plod.

Podobně i já s kolegy před deseti roky. Ale potom jsme v ulici vedoucí zhruba od tohoto vhodu nahoru - na opačnou stranu, ne do Gradu, našli soukromníka s několika stromy plných bigarádií. Ochotně nám plody nechal a navíc ukázal, jak vysévá celé plody. Už jsem o tom někde na foru vloni psal...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 01 Bře 2006 09:28 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
Co se týče toho cukroví, tak žena peče.
Ale já ty majery sním vždycky i s kůrou :lol: . Na linecké je jich škoda.
Co se týče toho Dubrovníku, tak já jsem se jinak musel chovat jako běžný turista :lol: a nebyl ani jinak moc čas . Bylo to celkem daleko od našeho pobytu a tak jsme v klidu stíhali jen tu historii. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 21 Bře 2006 17:02 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 20 Zář 2005 16:13
Příspěvky: 34
Bydliště: Košice
Toto je aktualne foto citrus lemon. Pomaličky sa začina prebudzať. Začínajú rašiť nové výhonky a kvety. Na fotke to bohužial ešte nevidno. Otrhnúť už tento plod... :P Bedničku už mám pripravenú :P

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 07 Čer 2006 18:35 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Po dlouhých letech neúspěchů s citrony mám konečně jeden citroník, který mi dělá opravdu radost :wink: Je to (jen údajně) odrůda Genoa - teď 4 roky starý řízkovanec. První plod jsem na něm sklidila předloni (215g), letos v zimě již ty plody byly 3 (i když menší asi po 80 až 100g) a poslední si nechávám zatím pro radost - jak vidítě, takhle nádherně došel až venku :wink: Navíc má z leda 2 plůdky a dalších aspoň 10 z dubna a května. Před týdnem otevřel poslední květ, ale zase už nasazuje nová poupata (ale zároveň i raší lístky)
Obrázek
Fotka je už skoro 3 týdny stará, teď je citron zářivě žlutý :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 17:36 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Letos se mi konečně podařil nařízkovat citroník :P Kdy je mám rozsadit, zespodu květináče už lezou kořínky?
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: rízky
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 20:30 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 09 Lis 2004 12:43
Příspěvky: 240
Bydliště: Na Tabulovém vrchu 1280/1, Olomouc 779 00
Ahoj, možem sa spýtať aký je to citroník- odroda ??
:shock: :shock: Rosťa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 21:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Tak to nevím, je to z rostliny co je na fotce tady v prvním příspěvku a možná by to mohl být Lunario, ale to je jen dohad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 25 Čer 2006 15:04 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
teď jsem si přečetla na citrusech článek o citronících a píšou tam, že Lunario je beztrnný a ten můj citron trny má :shock: , tak to bude něco jiného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 06 Črc 2006 14:58 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 05 Črc 2006 00:12
Příspěvky: 150
malej dotaz, prosim pekne co to je, grep???

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz