CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 19:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Léto, je léto
OdeslatNapsal: 22 Čer 2006 20:33 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Tak jsme letos nějak ze zimy skočili rovnýma nohama do léta :D
Sotva před týdnem mi takhle kvetl samec KIWI:
Obrázek
tentýž den jsem sklidila na višni, po níž se plazí část jeho výhonů, první plod
:shock: :!: , teď je dobře třetina višní na stromku zralá na zavaření.
O pár kroků vedle kvetou růže a letní se palmy s ibišky:
Obrázek
a ve skleníku (ale i venku) utěšeně narůstají nasazené plůdky:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pro paní Ivu
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 07:17 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2006 10:17
Příspěvky: 113
Bydliště: Ústí nad Labem
Ten domeček je skoro pohádkový, trošku závidím (v dobrém) :D , je to skoro jak ráj. To byl můj sen, no už se mi nesplní, ale třeba někdy příště :D . Mám svůj koutek s květinami a balkón a to mi musí ke štěstí stačit. Tak ať všechno roste a plodí. Jinak jste správná žena a jak je vidět, tak s těmi "svými mužskými" to umíte a to je prima. Hezký den Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 09:12 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Paní Ivo,ty vstupní dveře jsou moc pěkné.Dají se otevřít i ty boční prosklené části pro vjezd auta.Nemohla by jste prozradit kdo vám je dělal a kolik stály?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 10:08 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Děkuji za pochvalu. Snad to nebude znít jako vytahování se, ale dům jsem si navrhovala a projektovala sama - od architektonického návrhu přes výkresy oken a dveří až po stavební dohled. Ta okna se jako celek otvírat nedají - na otevírání (ventilačky) je jen jejich horní část. Skla jsou Ditherm, na oknech je sklo bezpečnostní. Okna i dveře - tedy jejich dřevěné části, byla na zakázku ve stolařství p. Pavla Lexy v Brumovicích na jižní Moravě (dveře prý i on zadal kamarádovi někde v sousední vesnici), natírali jsme my a zasklení nám provedli u nás v sousedství jen o ulici dál. Dřevo na dveřích bylo žel málo vyschlé, trochu se kroutilo a popraskalo a museli jsme reklamovat i prosednutí křídla. Kolik stály netuším - byly součástí dodávky na celý dům v r. 1997 až 1998 - mohlo to být tak do 5 tisíc. Dřevo je borovice (práh dub).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 10:14 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 21 Zář 2005 10:47
Příspěvky: 491
Bydliště: Olomouc
Iva Hažmuková napsal:
Děkuji za pochvalu. Snad to nebude znít jako vytahování se, ale dům jsem si navrhovala a projektovala sama - od architektonického návrhu přes výkresy oken a dveří až po stavební dohled. Ta okna se jako celek otvírat nedají - na otevírání (ventilačky) je jen jejich horní část. Skla jsou Ditherm, na oknech je sklo bezpečnostní. Okna i dveře - tedy jejich dřevěné části, byla na zakázku ve stolařství p. Pavla Lexy v Brumovicích na jižní Moravě (dveře prý i on zadal kamarádovi někde v sousední vesnici), natírali jsme my a zasklení nám provedli u nás v sousedství jen o ulici dál. Dřevo na dveřích bylo žel málo vyschlé, trochu se kroutilo a popraskalo a museli jsme reklamovat i prosednutí křídla. Kolik stály netuším - byly součástí dodávky na celý dům v r. 1997 až 1998 - mohlo to být tak do 5 tisíc. Dřevo je borovice (práh dub).



No je to nádhera, proč já nešel na archytekta..

_________________
Na mích www, zbohatnete!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pro paní Ivu
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 10:46 
Offline
Přispívám na web 100 Kč
Přispívám na web 100 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Dub 2006 10:17
Příspěvky: 113
Bydliště: Ústí nad Labem
Určitě to nikdo jako vychloubání brát nebude, protože kdo umí, tak umí :D a domeček se opravdu povedl. Ono marná sláva, když se něco dělá s láskou, tak je to potom vidět a je vidět že je to takový domeček, kde sídlí láska a že je tam člověk prostě doma. Všude kytičky, no nemá to prostě chybu. Kdybych někdy náhodou vyhrála a mohla si pořídit něco menšího, tak přijdu na radu :D , ale myslím, že u Vás by se člověk naučil i spoustu jiných věcí. Prima den Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 10:57 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Lis 2005 21:41
Příspěvky: 652
Ta cena je divná,ale tokové dveře stojí nejmíň 20000,-.Ivo to by bylo úplně za darmo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 11:16 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 25 Lis 2005 23:43
Příspěvky: 1384
Bydliště: Brno
Nu, Konalesi, když Vám přiznám, že za všechna okna na domě včetně dvou francouzských zimní minizahrady a vstupní dveře s celkovou plochou téměř 45m2 jsem zaplatila i s DPH, dovozem a dílčí montáží 126 tisíc (+ cca 2 tisíce za nátěry, které jsme si ale dělali sami) :shock: , asi mi nebudete chtít věřit :!: V tomhle kontextu ta cena dveří opravdu vypadá docela jinak :wink: Navíc pak byla už jen 2 střešní okna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Čer 2006 23:27 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
Konalesi, nediv se, nás u stolaře ve V.P. stály vnitřní dveře smrkové cca 1000,- (plus ještě něco málo za lak) a venkovní vycházely na 2000,- ( rok 1996), ale protože jsme na ně tehdy neměli, tak jsme loni vyplázli 24000,- :cry: :cry: a Brumovice jsou coby kamenem dohodil, jenže ceny za těch pár roků vylezly hóódně nahoru :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: cena dveří
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 06:54 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
Většina z vás tady nemá potuchy o tom kolik stojí dřevo, kování a laky na kvalitní dveře. Trochtu to rozepišu : dřevo na 1 kus dveří se zárubní smrk vychází od 3000Kč u dubu je to od 8000Kč v připadě eurohranolu ješte o pár tisícoverk nahoru, kování se dá pořídit od cca 700 korubn na vnitřní dveře do cca 25000Kč na vchodové euro dveř, Kvalitni povrchová uprava s laky Sikens, Remers, Akzo Nobel či jinými stojí od 3000korun na 1 dveře se zárubní. Jsem z oboru, podnikal jsem, ale praštil jsem s tím ne proto ýže bych neměl zákázuky ale kvuli nerustále rostoucímu nájmu :cry: který už nešlo utáhnout. Ve 2 lidech nájem vyšplhal na 18000 kČ MěSÍČNě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 08:01 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Klokoci napsal:
No je to nádhera, proč já nešel na archytekta..

Na archytekta můžeš jít i dnes :D , na architekta už raděj ne :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: K létu patří i bouřky
OdeslatNapsal: 24 Čer 2006 17:15 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář

Registrován: 10 Kvě 2005 08:05
Příspěvky: 536
Bydliště: Velké Pavlovice
a jedna s kroupama byla ve čtvrtek :evil: Takto dopadly meruňky a všechno co bylo venku :cry:
Obrázek
toto byl původně hezky olistěný cedrát
Obrázek
a nějaká blbá kroupa mi rozbila sklo ve skleníku
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Čer 2006 10:23 
Offline
Přispívám na web 500 Kč
Přispívám na web 500 Kč

Registrován: 02 Pro 2003 15:17
Příspěvky: 559
To je škody, to je škody. :cry:
Přes nás taky ta bouřka přeletěla, i pár krup spadlo, ale naštěstí škody nulové. Poupata na cedrátu vydržela a listy ti teď rychle dorostou, sklo se vymění, ale ty meruňky nevím, nevím. Mám takové zkušenosti, že potom při dozrávání takto poškozené plody velmi rády hnijí na stromě a je to jenom na naštvání. :( . U nás stejně zase meruňky nebudou, špatně odkvetly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Čer 2006 21:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Dnes v 19 hod bouřilo i u nás. Zpočátku jsem se nebál-bouřka šla z opačné strany než bývají ty zlé (západní), ale nakonec jsem v rychlosti natahoval na letněné citrusy plachty. Kroupy byly obrovské :evil: , ale netrvalo to dlouho, tak nenapáchaly tak velké škody jako u Irab. Kroupy se změnily v krátkodobý přívalový liják, nádoby na deštovku všechny přetékají :lol: .

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kroupy
OdeslatNapsal: 27 Čer 2006 06:48 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Hm, mrzute. Ale aspon u Vas poprsalo, v Brne ani kvapku ( aspon v Cernovicich ) Zas budem musiet zalievat.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz