CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 17:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 24 Srp 2009 09:04 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Jelikož není mnoho místa pro mou sbírečku, ponechávám si max. 2 rostliny z každého druhu. Z letošního množení mohu jako přebytky nabídnout po 1-2 ks těchto druhů: Passiflora edulis, Passiflora alata, Passiflora caeruela, Psidium guajava, Citrus meyerii, Punica granatum, Citrus limon cv. Lisbon, Coffea arabica, Canna indica, Chilli - Capsicum, Fortunella margarita, nějaký tropický bambus, durman, banánovník Dwarf Cavendish a banánovník SDC cv. Tropicana. Rostlinky jsou malé semenáče nebo řízkovance, přenechám za symbolickou cenu nebo raději výměnou za jiné druhy a odrůdy diskutované na tomto webu. Upřednostňuji osobní odběr (Českou poštu nepodporuji), možnost předání po dohodě případně i v Brně, Vyškově a Praze. Zájemci, pište na SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 10:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
aké sú ceny ????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 18:28 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
lula napsal:
aké sú ceny ????


Psal jsem, že je cena symbolická (za květináč...), tedy 30-50,-Kč (pro Evropany 1-2 ojro), ale upřednostňuji výměny. Přes SZ jsem již nasmlouval pár exemplářů směnou... V nabídce teď jsou: Canna, bambusy, Passiflora caeruela a mollissima, Coffea arabica a Chilli paprička (cayenne pepper - víceletka), no možná ješte jeden banánovníček...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 28 Srp 2009 17:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 07 Srp 2009 20:11
Příspěvky: 68
Máš ještě něco v nabídce? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 23 Zář 2009 13:26 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
Ja mala by som záujem ak máš niektorú s týchto rastliniek Passiflora edulis , Punica granatum , Coffea arabica , rorpický bambus , banánovník Dwarf ak máš prosím napíš ceny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 24 Zář 2009 08:38 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
The_DoctoR napsal:
Máš ještě něco v nabídce? :)


Po reevidenci toho, co jsem směnil, co je zamluveno a co jsem ještě uznal za neuskladnitelné přes zimu, je stav přebytků nyní takovýto:
Coffea arabica - 1ks semenáč - 1a půl roku
Bambus (?) - 3ks v jednom - řízkovanci
Chilli Capsicum - 2ks semenáče - 3/4 roku i s plody
Poncirus trifoliata - 1ks semenáč - 1 a půl roku
Canna indica nana - 1 (+ 2) ks - žlutokvětá
Psidium guajava - 1ks semenáč - 1/2 roku
Ficus carica (neznámá odrůda z Corfu) - 1ks řízek - 1 a půl roku i s plody
Punica granatum - 1ks semenáč - 3/4 roku
Passflora (?, dostal jsem plod :!: :?: ) - 2 ks semenáč - 1/2 roku

Fotky několika přikládám, rostlinky nerozesílám, jen osobní odběr. Pokud možno pište přes SZ, a't tady z toho neděláme aukro...


Přílohy:
_IX_2009 006.jpg
_IX_2009 006.jpg [ 214.53 KB | Zobrazeno 1188 krát ]
_IX_2009 007.jpg
_IX_2009 007.jpg [ 177.21 KB | Zobrazeno 1183 krát ]
_IX_2009 008.jpg
_IX_2009 008.jpg [ 245.74 KB | Zobrazeno 1211 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 24 Zář 2009 13:46 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 22 Srp 2009 19:58
Příspěvky: 88
Pekné no škode že len osobný odber , vedela by som si vybrať :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 07 Říj 2009 20:42 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Tak jsem tu nabízel rostlinky, abych získal místo na zimování. Místo toho jsem výměnami dosáhl toho, že mám o 4 květináče více a ještě mi tu 6 kousků z nabídky zůstalo...
Přesto díky všem, kteří se mnou měnili své hezké a pro mne i dosud nevyzkoušené rostliny. Doufám, že budeme v budoucnu takto nadále "spolupracovat".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 04 Čer 2010 13:52 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Srp 2009 16:55
Příspěvky: 27
Dobrý den, navazuji na toto téma, kde se na podzim měnily exotické rostliny. Ještě jednou děkuji Pavlovi za jeho Citrus limon Lisbon, který krásně roste a možná udrží i nějaký plod.
Aktuálně zjišťuji, že se mi doma hromadí více rostlin jednoho druhu, namísto toho, aby bylo místo pro větší pestrost (obzvláště houštiny callistemonů a melaleuc jsou děsivé) :D . Takže prosím o pomoc všechny podobně postižené :D pěstitele, prosím vyměňte se mnou něco ze svých přebytků a získejte třeba něco zajímavého, co třeba ještě nemáte. Vyhazovat na kompost je mi to líto. :wink:
K výměně tedy nabízím větší rostliny (většinou něco přes rok staré): lokvát, passiflora edulis, narančila, pepino, melaleuca linarifolia, callistemon violaceus, abutilon, ficus pumila.Dále menší letošní semenáče (také jich některých vylezlo nějak moc :o ): granátové jablko, fejchoa, musa thompsonii, datlovník, washingtonia filifera, passiflora edulis flavicarpa.
A nakonec ještě vlastím nějaké přebytečné sukulenty, ty sem ovšem nepatří, takže druhy budou k dispozici na vyžádání.
K výměně můžete nabídnout nejen exotiku, ale i rostliny na zahradu, kde mám stále místa dost (klidně i řízky, sazenice, hlavně pokud to budou zajímavé rostliny) - nebráním se skoro ničemu :mrgreen: .
Případné předání by ideálně bylo osobně na trase Olomouc - Brno. V případě toho, že se v těchto končinách nevyskytujete, a nabízíte zajímavou výměnu, je možno se domluvit i na zaslání poštou.
Těším se na Vaše nabídky, pište prosím na SZ.
Ondřej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 10 Čer 2010 09:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Zdravím. Osobně si myslím, že na výměny bude lepší opět podzim. Něco za to léto každému naroste a pak začně řešit, kam s tím na zimu... Mám mmj. vyseto skoro 200 semen exotů z Thajska. Ale aby to tu nezůstalo bez odezvy, mám do nabídky pěkný fíkovník (neznámá odrůda z Korfu, tříletý), Passiflora coeruela (dvouletá), semenáčky mučenky (prodávaná jako maracuja, ale eduliska to není), zařízkovaný C. limon Lisbon a pár semenáčů rajčenek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 10 Čer 2010 14:21 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 16 Čer 2009 09:52
Příspěvky: 31
Bydliště: Hranice
TUR: 200 semen exotů, říkáš,...taky mám něco namnoženého, na podzim poměníme:-)
Doufám, že se mi během měsíce povede udělat si cestu kolem, zastavil bych se pro ten Meyer, tedy, máš-li ho pro mě ještě.
Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 10 Čer 2010 16:01 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
caver napsal:
TUR: 200 semen exotů, říkáš,...taky mám něco namnoženého, na podzim poměníme:-)
Doufám, že se mi během měsíce povede udělat si cestu kolem, zastavil bych se pro ten Meyer, tedy, máš-li ho pro mě ještě.
Martin


Meyer tu na Tebe čeká, neboj. Já jenom doufám, že z toho výsevu něco bude - ať ta podzimní "burza" stojí za to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 25 Srp 2010 22:04 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Tak z letošního množení před zazimováním mohu opět nabídnout nějaké přebytky: Passiflora caeruela - roční řízkovanec, Passiflora - maracuja - roční semenáče, Citrus limon - Lisbon - řízkovanec, banánovník Dwarf Cavendish - 2 odnože, Eriobotrya japonica - semenáčky, Cyphomandra betaceae - 20cm semenáčky, Opuncia ficus carica - 4letá rostlina, Monstera deliciosa - 1,5m řízkovanec z plodící rostliny, Hylocereus undatum - 10-15cm semenáčky, Kešu (Hylocereus) - semenáček, Tamarind - semenáček a 3letý roubovaný pomerančovník Verna (podnož trifoliata). Rostlinky přenechám za smluvní cenu nebo raději výměnou za jiné druhy rostlin.
Naopak shánín: Citrus myrtifolia, C. autantium Virgatum, Carica pentagona, Musa sikkimensis, Butia eriospatha, Jubaea chillensis a bambus Phyllostachys astrovaginata.
Upřednostňuji osobní odběr (Českou poštu nepodporuji), možnost předání po dohodě případně i v Brně, Vyškově a Praze. Zájemci, pište na SZ. Na požádání zašlu i foto.[/quote]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 03 Zář 2010 21:05 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 24 Srp 2009 16:55
Příspěvky: 27
Tak si dovoluji přidat svou nabídku na výměnu. Před zimou potřebuji zredukovat počty rostlin na zazimování.
K dispozici mám 1,5 roku staré: Callistemon violaceus, Melaleuca linarifolia, pepino a lokvát.
Většinou menší letošní: Callistemon sieberi, Eucalyptus gunii, Passiflora edulis flavicarpa, rajčenka, řízkovaná narančila, datlovník, granátové jablko, abutilon a fejchoa.
Výměna je možná u mne v Hradčanech - Kobeřicích (okres Prostějov), nebo po domluvě někde na trase Prostějov - Brno, kde často jezdím. V případě zajímavé výměny možno i poštou.
Uvítám především výměnu za venkovní rostliny bez potřeby zimování, popř. možno i za zajímavé exotické rostliny.
Tučně vytištěné mám ve více kusech, nadšeným začínajícím pěstitelům jsem ochoten i věnovat, nechci již držet přes zimu příliš kusů jednoho druhu - pouze osobní odběr.
Těším se na vaše SZ
Ondřej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nabídka rostlinek
OdeslatNapsal: 09 Říj 2010 12:43 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 22 Bře 2009 09:38
Příspěvky: 39
Bydliště: Pozořice
Ahoj přátelé,
po reevidenci toho, co jsem směnil, co je zamluveno a co jsem ještě objevil při postupném zazimování, je stav mých přebytků takovýto:
Eriobotrya japonica - 3-4 semenáče
Canna indica - žlutokvětá - 1x 4 srostlé výhony
Tamarindus indica - 1 semenáč z Thajska
Hylocereus undatum - 3 semenáčky z Thajsaka
Citrus limon "Lisbon" - 1 letošní řízkovanec
Musa a. "Tropicana" - 2-3 odnože
Musa a. "Cavendishii" - 2-3 odnože
Passiflora coeruela - 1 řízkovanec
Passiflora ? (maracuja) - 1-2 semenáče
Monstera deliciosa - 1,5 m vysoká rostlina řízkovaná z plodící rostliny, rok a půl stará
Opuntia ficus carica - více než 1m vysoká, 6 let stará rostl. z Kalábrie
Chilli paprička - Kájenský pepř - 2 semenáčky i s plody, původ Keňa
Cyphomandra betacea - 3-4 semenáče
Solanum muricatum - 1 řízkovanec

Odběr jen osobně, nebo po dohodě možno někde setkat. Za "barterové ceny", nebo výměnou za něco z těchto rostlin:
Citrus myrtifolia - Chinoto
Citrus aurantium "Virgatum" (Fasciata)
Carica pentagona
Musa sikkimensis
Butia eriospatha
Jubaea chilensis
Phyllostachys astrovaginata

Zájemci, pište přes SZ.


Přílohy:
tamarind_VII_2010.jpg
tamarind_VII_2010.jpg [ 204.88 KB | Zobrazeno 1138 krát ]
opuncie IX_2010.jpg
opuncie IX_2010.jpg [ 200.31 KB | Zobrazeno 1127 krát ]
monstera IX_2010.jpg
monstera IX_2010.jpg [ 127.65 KB | Zobrazeno 1093 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz