CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 28 Bře 2024 22:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 15 Říj 2006 23:50 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel
Uživatelský avatar

Registrován: 12 Pro 2005 23:03
Příspěvky: 396
Bydliště: Trutnov
Jistě jsou lepší podnože než grep,ale z obyčejných běžně dostupných se uvádí jako nejlepší podnož pomeranč,případně červený grep.V mých podmínkách teplého zimování jasně vedou podnože grepu.Dobře rostou a po roce jdou už roubovat,je docela odolný na přelití,aspoň s citroníky bez problémů a rychle srůstá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Podnož
OdeslatNapsal: 12 Lis 2006 18:36 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23 Črc 2006 22:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové
Já mám zasazených několik semen z červeného grepu a taky pár z pomeranče. No a právě na ten grep chci naroubovat Ponderosu. Myslíte, že by to mohla být dobrá podnož, nebo by byl lepší ten pomeranč :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Lis 2006 20:20 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 17 Zář 2005 23:32
Příspěvky: 3386
Sice nepatřím mezi příznivce řízkovaných citrusů, ale v případě Ponderosy jsem s pravokořenou rostlinou velmi spokojen. Dokonce se Ponderosa používá í jako podnož.
Pokud chceš přesto roubovat, preferoval bych grep :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 12 Lis 2006 21:12 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra
Uživatelský avatar

Registrován: 23 Črc 2006 22:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Hradec Králové
Petr Broža napsal:
Sice nepatřím mezi příznivce řízkovaných citrusů, ale v případě Ponderosy jsem s pravokořenou rostlinou velmi spokojen. Dokonce se Ponderosa používá í jako podnož.
Pokud chceš přesto roubovat, preferoval bych grep :D


Díky za radu, tak tedy ten červený grep :) Už jsem si všiml, že jsem asi jediný, komu řízkovaná Ponderosa nejde. Je to zkrátka špatná rostlina, tak z ní nadělám rouby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Lis 2006 22:38 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 13 Zář 2006 19:04
Příspěvky: 120
Lemon napsal:
Djuran napsal:
a co pomelo je to dobrá podnož? :?:
Teď jsem je vyděl v obchodu,tak nevím zda mám jedno koupit a semínka zasít! :?:


Nedávno jsem tu někde psal,že jsem zasadil pár kousků semen pomela.Iva mi tehdy odpověděla,že v pěstebních oblastech se od něj ustupuje.Já ho přesto zkusil.Semena jsem dal do zeminy 21.3. a to jsem ještě u žádného citrusu neviděl.K dnešnímu dni mají největší rostlinky k 10 cm,kmínky jsou silné 2 mm a podle toho tempa růstu bych řekl,že na jaře sázíš a v létě (koncem léta)roubuješ.Ještě co z toho bude.Za pokus to jistě stojí,takže do toho.
Rozhodně ale pomelo doporučuji koupit už jen kvůli chuťovému požitku :) ať tam semena jsou nebo ne.Ze tří plodů pomela měla dvě semena po deseti kusech,poslední bylo bez semen.


A to jsi zasadil ty malinký pecičky z toho pomela a nebo mám jen já smůlu, že vždycky narazím na takový chcípáky. Jsou normálně ta semena z pomel tak malá? Asi 1-3 mm maximálně. Taky bych ho rád zkusil pěstovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 22 Lis 2006 22:43 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Pomelo - tedy šedok, Citrus grandis, je pro domácí pěstování vcelku dobrá podnož, je poměrně vzrůstná a nevadí ji teplé zimování. Jediný problém je to semínko. Najít dobré semeno v kupovaném pomelu je vcelku výkon - já jsem to už vzdal.
Ty "malá" semena jsou totiž jalová, musí být patřičně velká - větší než u pomeranče nebo grepu (úměrně plodu).
Ale na jídlo jsou úžasné!
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Lis 2006 09:03 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 24 Úno 2003 10:14
Příspěvky: 139
Ahojte!

Zase je to o kvalitě plodů. Vysel jsem asi dvacet semen z pomela někdy v létě, bylo to velké a chutné pomelo, semena byla také velká, trojúhelníkového až kosočtvercového tvaru. Dnes tak po třech měsících jsou skoro všechny rostlinky venku a mají tak 4 cm a rostou velmi dobře. Určitě se v těch dovozových pomelech (z Izraele nebo Asie) dají najít semena. Vitální semena jsou velká tak 0,5 cm a více a je to opravdu poznat. Semena neklíčivá jsou malá, placatá a je to jenom slupička ...

_________________
Ivan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: semena pomela
OdeslatNapsal: 23 Lis 2006 09:41 
Offline
Přispívám na web 300 Kč
Přispívám na web 300 Kč

Registrován: 22 Led 2004 19:11
Příspěvky: 1411
Bydliště: Větřkovice u Vítkova
je třeba hledat plody původem ze Španělska. Před dvěma roky jsem měl na vánoce jeden plod a z toho bylo přes 120 semen asi nějaký zázrak. :lol: Rostliny rostou jak o život a všechny jsou již dávno naroubované. Nejsilnější podnož má po jednom a půl roce pěstování přes 1,5 cm v průměru. Výška roubované části je od 50 do 80 cm podle toho cojsem na pomelo naroubovl. Nejlépe rostou citroníky a kupodivu i mandariny unshiu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 23 Lis 2006 19:29 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 29 Kvě 2005 13:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava
minuly rok som kupil 2 Pomela a ani jedno semeno plody boli z vypredaja a boli suche ze sa prasilo od huby takze ani semena ani chut :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2006 11:16 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
Čuste všichni
koupil sem pomeranče ze španělska už nevím jakou odrůdu abych zasadil semínka.zákon schválnosti ale zafungoval jakse patří a tak sem z kila pomerančů získal jenom jednu pecku :roll: :( .když naklíčí co s ní?teď na zimu?asi už jste to psali předtím ale nějak sem neměl čas to číst tak se ptám.mějte se vojtas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2006 15:58 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Klidně ho můžeš zasadit i teď
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2006 16:34 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 19 Bře 2006 09:17
Příspěvky: 524
Bydliště: Velké Meziříčí
Já mám z pomelama blbou skušenost!Koupil jsem už přes 6 kusů v různých obchodech a vždy buď pecky nemělo nebo jen ty malí scvrklý co neviklíčí! :oops:
Při jejich ceně mě to už odrazuje je kupovat! :?
Sice jsou některá chuťově výborná,ale já chci pecky! :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 26 Lis 2006 18:12 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
Zdravím.Jo díky za rady už sem ho zasadil.mám ho nad radiátorem aby rychle naklíčil.a pak se uvidí.co pak jesli vyklíčí dát ho víc do zimy nebo ho nechat v teple?díky vojtas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Lis 2006 15:15 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Zář 2006 14:39
Příspěvky: 179
Bydliště: Písek u Jablunkova
Klíčí mi citróníky.za jak dlouho budou přibližně plodit bez štěpování(teda jesli vůbec budou)? :?: :idea: díky za odp vojtas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
OdeslatNapsal: 27 Lis 2006 15:23 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč

Registrován: 31 Črc 2003 06:37
Příspěvky: 790
Bydliště: Praha
Dovětek v závorce je zcela namístě. Nemusí k tomu dojít nikdy nebo za několik desítek let - setkal jsem se jedním pěstitelem, který měl semenáč 30 let a nic. Doporučuji roubovat.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz