CITRUSY.CZ

internetový rádce začinajících pěstitelů - fórum
Kávovary-online.cz
Právě je 29 Dub 2024 09:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 24 Srp 2009 22:14 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Keď sa zafarbí a bude voňať. ;) a mal by byť mäkší.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Srp 2009 08:09 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 25 Zář 2007 13:05
Příspěvky: 21
Kamco - DĚKUJI, TAK SNAD TO POZNÁM ;o)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Srp 2009 16:54 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Hezký den,stále mi nikdo neodpověděl na mou otázku položenou výše.Prosím může mi někdo poradit zda s tím mým ananasem něco je nebo ne ? Ozvěte se,děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Srp 2009 20:33 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
subry napsal:
Dobrý den.O svém ananasu jsem již nedávno psal.Zdá se mi ,že vůbec neroste,je zasazený v čisté rašelině,zalévám ho dost často.Přesto se nějakým způsobem zastavil růst.

Nemyslim si, ze cista raselina je vhodny substrat na pestovanie cohokolvek. Kedze stagnacia trva uz dlho, presadenim do niecoho vyzivnejsieho a zaroven priepustneho zrejme nic nepokazis. Umiestnenie pokial mozno na juzne okno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Srp 2009 20:48 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Z jakých složek by měl být složen substrát,aby byl výživný ? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Srp 2009 22:12 
Offline
Přispívám na web 200 Kč
Přispívám na web 200 Kč
Uživatelský avatar

Registrován: 10 Bře 2004 13:32
Příspěvky: 1566
Bydliště: u Slavkova u Brna 220 mnm
Ja som svoj ananas posadil na jar do zmesi rašeliny a ornice ( kvalitná brnenská černozem) v pomere 1:1 a dal na balkon na vychodnu stranu. Rastie ostošesť.
Kam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 25 Srp 2009 22:21 
Offline
Aktivní pěstitel
Aktivní pěstitel

Registrován: 15 Říj 2005 00:20
Příspěvky: 325
Zdravím všechny co pěstují ana ale i ostatní
ananas se sklízí/v našich podmínkách/ až vlastní plod zežloutne-říkám zezlátne,a začne vonět typickou vůní ananasu.
Anansy sázím/psal jsem to tu na foru/do zahradního nebo zahradnického substrátu.Prodávají ho v prodejnách různě i v
bývalé Jednotě.Zalejvat optimálně,voda nesmí stát v misce.Hnojím Kristalonem nebo něčím podobným čas od času tedy občas.Vyžaduje teplo a zase teplo hlavně spodní teplo.
Tedy teď je tepla dost,a jindy ideální je nad topením út.Ale to vše se tady psalo v "zkušenosti se zakořeňováním vrcholových růžic ananasů.Tak zdar pěstování ana.vaclav


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 07:45 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Dobrý den.Díky Václave za rady a samozřejmě děkuji i ostatním.Ananas mám zasezený v koupené rašelině ze zahradnictví.S čím bych ji měl namíchat,aby ananas měl všechno,co potřebuje ? Nebo koupit rovnou nový substrát,pokud ano,tak jaký typ substrátu.Děkuji za reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 08:40 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 28 Dub 2005 11:21
Příspěvky: 90
Kazdy si substrat miesa podla toho, co ma k dispozicii. Ked chce clovek nieco pestovat, zvykne si precitat o danej rastline nejake clanky. Napr. tu http://www.citrusy.cz/2001113017-pestovani-ananasu najdes jedno z odporucanych zlozeni zeminy. Ale pravdepodobne "pařeništní zemina, kompost" mozu byt problem, tak by som nasiel v obchode substrat ktory ma zodpovedajuce pH a do neho primiesal piesok. Najlepsie z potoka - ma vhodnu zrnitost a kedze je kvalitne vymoceny, nehrozi uvolnovanie neziaducich prvkov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 10:44 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Václav psal,že se nesmí zalejvat do misky.Můj postup zalévání,když si sáhnu na hlínu a je suchá,zaleji tak,že naleji vodu do květináče,voda proteče přes hlínu a přebytky jdou do misky.Tímto postupem mám jistotu,že jsem zalil ananas dostatečně.Domnívám se,že když stojí voda v misce,nemá to vliv na kořeny,že by třeba uhnily a tak.Někdy zaleji i přímo do misky.Jakým způsobem tedy zalévat,myslel jsem,že je můj postup správný,asi se už opakuji.Prosím poraďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 12:08 
Offline
Zvědavý pěstitel
Zvědavý pěstitel

Registrován: 09 Črc 2008 14:38
Příspěvky: 134
Já ted přes léto mám anansy venku a zelejvám poměrně hodně 3x týdně přes růžici. Ale protože jsou venku, všechna přebytečná voda vyteče do země, takže voda v květináči není. Přesto jsou ananasy dost zalitý, dost jim to vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 13:46 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Určitě Subry zalévej do růžice ananasu, voda v ní bude stát a rostlina si veme potřebné množství. Vylévat vodu z pod misky určitě dělej dál, ty kořeny jsou opravdu citlivé na přemokření (proto to zalévání do růžice). A jak tak poslouchám, tak budeš mít asi nějaký malý ananásek, že?
Jelikož to by jsi nezvedal květináč po každým zalití 8) . Já bych se asi strhnul, kdybych mu měl sundavat misku po každém zalévání, protože má skoro metr a je ve 25 l květnáči, takže je bez podmisky :oops: :D .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 13:53 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Jedná se o ananas zasazený loni v září,takže mu bude rok.Tu vodu v té misce právě,že nevylévám,ale nechávám,ona postupně vyschne,do růžice mám obavy zalévat,aby ananasu nevyhnil střed.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 14:18 
Offline
Aktivní citrusář
Aktivní citrusář
Uživatelský avatar

Registrován: 15 Dub 2008 18:02
Příspěvky: 457
Bydliště: Domažlicko
Jo aha, tak to se omlouvám, špatně jsem to přečetl :oops: . Jestli mohu říct, co mě napadá jako první, je větší šance že ti schnijou kořeny než růžice. Růžice je stavěná na vodu a může v ní stát, ale u kořenů ti moc dlouho nepostojí. Možná důvod proč neroste....
Ve své domovině roste ananas na polích s úrodnou a dobře propustnou půdou. Neni to bahení rostlina! A myslíš, že jim tam na poli také vyhnívá když zaprší :idea: :!: :wink: .

_________________
Ovar
http://www.tropik.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ananas
OdeslatNapsal: 26 Srp 2009 14:35 
Offline
Nový člen fóra
Nový člen fóra

Registrován: 02 Srp 2008 16:26
Příspěvky: 18
Ok,začnu zalévat do růžice.Stačí to pouze do ní ? A také začnu přihnojovat.Děkuji za všechny rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 313 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přeskočit na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - phpBB.cz